Vyšetřovací lehátka nachází uplatnění i mimo ordinace lékařů. Nehodilo by se jedno i vám?

Zubař, praktický lékař, ortoped, gynekolog. Snad všichni mají ve své ordinaci nějaké lehátko. Někteří vodorovné, další takové, na nějž si spíš sednete než lehnete. Většinou bývají polohovací, někdy i na kolečkách a vůbec toho umí docela hodně. Je jasné, že lékaři je využijí. Neměla by ale chybět ani u kosmetiček nebo masérů. Proč? Vyšetřovací lehátka se v nemocnicích používají z několika důvodů. A z úplně těch stejných účelů by si je měly pořídit i kosmetičky a masérky.

K pacientovi či klientovi se snáze dostanete

Když si člověk lehne nebo se posadí na lehátko, sestra, lékař či masér na něj daleko lépe dosáhnou. Nemusí se nikam natahovat ani krčit – pokud ano, je na místě popřemýšlet o lehátku s jinou výškou, případně rovnou o polohovací variantě. Vyšetřovací lehátko dále slouží k tomu, aby lékař nemusel nikam odbíhat a mohl lépe komunikovat s pacientem. Někdy umožňuje odložit si nástroje.

Zákazník či pacient musí být v pohodlí

Lehátko má být pevnou oporou. Zejména senioři či pohybově omezení pacienti potřebují, aby bylo uložení či usednutí co nejjednodušší. Odběry krve či převazy se rozhodně snadněji snáší na lůžku a vleže pacientky lépe přežijí také laserovou depilaci nebo jiné trochu bolestivé úkony. O masáži ani není třeba mluvit, tu by nebylo možné provádět jinak než vleže.

Kvalitní lehátko působí profesionálně

V kosmetických salonech by jistě šlo klientky posadit na židli. Masér by si mohl pořídit pohovku nebo postel s tvrdší matrací. Jak by to ale působilo na klienty? Na druhou stranu se nic nesmí přehánět. Kosmetičky by si neměly pořizovat nemocniční lehátka, nýbrž speciální varianty určené pro jejich účely. Ta nemocniční působí příliš sterilním dojmem, v jiných oborech než zdravotnictví rozhodně není na škodu zvolit hezčí barvy. Třeba moc pěkná žlutá masérská lehátka má v sortimentu e-shop Resi.cz.

Publikováno: 18. 12. 2018

Kategorie: Zdraví

Autor: Romana Dohnalová