I "nákupní taška" může být pekelně rychlá a velmi bezpečná

Zatímco ve výběru kočárku nemá mužský názor přílišnou váhu, do výběru rodinného auta naopak nezasahují ženy. Některé mají štěstí, protože jejich partner vybere vůz, který by si vybraly i ony, ale spousta z nich se naopak musí naučit řídit dravce, kteří při letmém sešlápnutí plynu vydeří vpřed jako neřízená střela. Anebo naopak monstra, která zaberou minimálně dvě parkovací stání. O praktických „nákupních taškách“ muži nechtějí ani slyšet. V podstatě mají pravdu – vozy, jež ženy tak milují, se pro početnější rodinu příliš nehodí. Ve větším městě však mohou být k nezaplacení a zaslouží si, abychom jim věnovali pár řádků. Navíc - když jsou opatřeny pěkným lakem a zároveň se na nich skví krásná litá kola, mohou vypadat vážně k světu.

Pokud vás už nebaví věčné spory o tom, zda byla koupě příliš silného nebo příliš velkého vozu správná, vyřešte to po svém. Máte-li dostatek prostředků „bokem“, které můžete využít, pořiďte si svou „nákupní tašku“, která vás pohodlně a bezpečně (ano, i malé vozy mohou být bezpečné!) dopraví nejen do nákupního centra, ale také do práce či do školky/školy pro děti.

Výběr vozu samozřejmě závisí na vašem rozpočtu. Pokud vás však peníze příliš neomezují, ujasněte si, co od svého nového vozu čekáte. Většina žen si vystačí s tím, aby byl vůz pěkný a bezpečný. Na své si ovšem přijdete i tehdy, dřímá-li ve vás duše závodníka. Malé vozy nejsou jen sexy – takový Renault Twingo R.S. zatopí i mnohem výkonnějším (a dražším) vozům. To samé platí i o vozu Opel Corsa OPC, který dokáže uhánět rychlostí až 225 km/h. Vraťme se ale zpět do reality – většina žen si totiž vystačí i s méně agilním vozem.

Jedním z nejstylovějších vozítek je nepochybně Fiat 500, ale populární je i japonská Toyota iQ. Zmíněný Japonec se, jen tak mimochodem, pyšní titulem nejbezpečnějšího mini auta. Konstruktéři si dali skutečně záležet a vyvinuli karoserii, která umí skvěle pohltit a rozptylovat energii čelního nárazu. Nechybí standardně montované ABS, stabilizace, kotoučové zadní brzdy a neuvěřitelných 11 (!!!) airbagů. Opravdu si myslíte, že vám ho partner nebude tajně brát?

Publikováno: 13. 09. 2020

Kategorie: Tipy

Autor: Romana Dohnalová