Proč nosit dresy? I amatér se může cítit jako vrcholový sportovec!

Sportovní dresy – je to nesmysl, vymoženost jen pro vrcholové sportovce, anebo naopak oděv, který by neměl chybět v šatní skříni žádného, byť i jen rekreačního sportovce? Rozhodli jsme se nad tímto tématem zafilozofovat a odpovědět na jednoduchou otázku – proč nosit dresy?

Funkční dresy aneb proč se trápit v obyčejném tričku?

Ke každé, byť i jen trochu namáhavé sportovní aktivitě patří pot, prostřednictvím kterého se lidské tělo brání proti přehřátí. Věnujete-li se tak sportu pravidelně, je určitě výhodné si dres pořídit. Vhodně zvolené fotbalové dresy, hokejové dresy či třeba hasičské dresy totiž zajistí, aby byl pot z těla odveden co nejrychleji, a vy jste tak nemuseli trávit většinu zápasu v na durch promočeném tričku. Nejenže tím riskujete nachlazení, ale zároveň vám „vlhká deka na zádech“ ubírá na požitku z jinak dobré hry.

I amatér se může cítit jako profesionál

Vedle praktické stránky mají atletické dresy, již zmíněné fotbalové a v neposlední řadě také basketbalové dresy samozřejmě funkci estetickou, která je patrná na první pohled. Scházíte-li se s kolegy každou středu po práci na fotbálek nebo hokej, můžete si nechat vyrobit dresy na zakázku a vaši hru tak zprofesionalizovat. Přiznejme si to sami – běhat delší dobu s „rozlišováky“ je po čase otrava. Zatímco pokud budou hráči jednoznačně odlišeni například žlutými a červenými dresy, hra dostane náboj a i vám se bude chtít za balonem respektive pukem běhat více.

Jak vybrat dres? Buďte opatrní, kolo není florbal!

Při výběru vám doporučujeme dbát zvýšené pozornosti na to, co a kde vlastně nakupujete. Doporučujeme vám vyhnout se tržnicím a marketům, kde sice toto zboží pořídíte levně, ale o pár týdnů a cyklů vyprání si budete špatně vynaložené peníze vyčítat. Dresy by měly být především funkční, kvalitní a určené primárně pro sport, který potřebujete. Věřte tomu nebo ne, ale například florbalové dresy se od těch hokejových, fotbalových nebo hasičských razantně liší. Střihem, velikostmi i přiléhavostí.

Publikováno: 30. 06. 2018 / Aktualizováno: 29. 05. 2023

Kategorie: Móda&styl

Autor: Romana Dohnalová

Tagy: sportovní dresy