Výroba plastových polotovarů je nezbytná k výrobě laboratorního vybavení

V současné době je na laboratorní techniku kladen enormní důraz. S rozšířenými virovými onemocnění je třeba členy lidské společnosti nejenom pravidelně testovat na přítomnost nákazy, ale kromě toho se musí klást důraz na pokračující analýzu nových mutací. Ani jedna z těchto činností by nebyla možná bez kvalitního laboratorního vybavení, které ovšem podmiňuje výroba plastových polotovarů. Bez plastových desek a tyčí totiž nelze žádný přístroj vyrobit.

Jsou plastové polotovary kvalitní?

Výroba plastových polotovarů podléhá velice přísné kvalitativní kontrole. Dodavatel si jednoduše nemůže dovolit produkovat nekvalitní plastové desky nebo plastové tyče, protože by tím nepřímo ovlivnil funkčnost laboratorního vybavení. U něj je kladen důraz především na přesnost měření, ale moderní a složité zařízení se určitě nedá vyrobit z nekvalitního plastového polotovaru. Specializovaná společnost technologický proces polotovarů inovuje na základě poznatků získaných ve vlastní laboratoři. Tím pádem odpovídají všechny desky i tyče platným předpisům a normám.

Z čeho jsou lisované desky vyrobeny?

Zásadní komponentou pro výrobu kvalitního laboratorního vybavení jsou lisované plastové desky vyrobené z PVC. Tento druh plastu je v celosvětovém měřítku velmi používaný, hlavně díky svým skvělým vlastnostem, levné výrobě a snadné možnosti zpracování. Lisované desky jsou navíc dodatečně chlorované, takže získávají větší teplotní odolnost a speciální mechanické vlastnosti. Bez problémů odolají teplotám do 100 °C, přičemž jsou velmi odolné proti UV záření.

Jaké jsou jejich přednosti?

Mezi hlavní přednosti lisovaných plastových desek určitě patří vysoká chemická odolnost a dobrá možnost svařovatelnosti i lepení. Tím pádem se dají plastové polotovary využít i k tvorbě složitějších konstrukcí a přístrojů. Výroba plastových desek je realizována ve standardizovaném rozměru 2 000 x 1 000 milimetrů. Vybírat můžete různou tloušťku, a to v rozpětí od 1 až do 100 milimetrů. Všechny desky jsou bohužel dostupné pouze v jednom barevném odstínu, což u laboratorního vybavení tolik nevadí. Vyrábíte laboratorní přístroje a potřebujete kvalitní materiál? Obraťte se na specializovaného dodavatele s více než 25letou tradicí.

Publikováno: 09. 03. 2021

Kategorie: Tipy

Autor: Romana Dohnalová