Proč zavinovat miminko?

Příchod miminka je opravdu úžasnou záležitostí pro každého budoucího rodiče. Miminko se celých devět měsíců vyvíjí a vy netrpělivě očekáváte jeho příchod na svět. Kojenec však i po narození vyžaduje pocit tepla, klidu a ochrany, který mu po celou dobu poskytovala matčina děloha. Jakmile novorozence necháte byť na pár minut bez vaší blízkosti a pozornosti, začne se cítit osamoceno, poté často následuje pláč. Pláč je totiž v prvních měsících jediný dostupný způsob, jak s vámi miminko může komunikovat. Ovšem důvodů, proč se dítě budí s brekem je celá řada, ale právě pocit bezpečí je jedním z nich. Zavinování kojenci poskytne tolik potřebný pocit tepla, ochrany a útulnosti, kdy bude mamince neustále na blízku.

K čemu zavinování slouží?

Technika zavinování se běžně používá k zastavení breku dítěte, ovšem za pomocí moderní medicíny také víme, že má na novorozence pozitivní psychologické účinky, ale i napomáhá ke správné termoregulaci těla kojence. Zavinovačky můžete využít hned několika užitečnými způsoby, například jako přikrývku do postýlky či kočárku, zavírací deku nebo při kojení. Navíc zaručeně oceníte, že zavinovačky lze využívat celoročně v jakémkoliv ročním období.

Výhody zavinování

Zavinování přináší celou řadu výhod, které vám nastíníme v následujících řádcích. Podstatnou výhodou je především, že dítě je matce na blízku, čímž mu dodává pocit klidu, útulnosti a bezpečí. Dále dětská zavinovačka zabraňuje tomu, aby nedocházelo k nekoordinovanému pohybu ručiček kojence. Zavinování ocení i maminky, které mají problémy s kojením.

Kde zavinovačky sehnat?

V případě, že jste se rozhodli zavinovačky pro své miminky pořídit, ale nevíte si rady na koho se obrátit, můžete vyzkoušet služby Ready4Kids.cz, kteří nabízí široké množství bezpečnostních či zábavních předmětů pro děti.

Publikováno: 25. 02. 2022

Kategorie: Děti

Autor: Romana Dohnalová