Vhodný obal váš mobil ochrání

Mobilní telefony moderního střihu už jsou dnes víceméně plnohodnotnými počítači, díky čemuž jsou mnohem užitečnější než kdykoliv předtím. Vzhledem k tomu, že je jejich vnitřek plný té nejjemnější techniky, je více než vhodné si takovýto telefon dobře hlídat. Často ovšem ani to nestačí. Někdy prostě mobil spadne nezaviněně. V takovém případě je pak dobré, aby byl chráněn vhodným krytem.

Nové stroje moc nevydrží

Rozbít moderní telefon není žádný velký kumšt. Stačí ho jen pustit z metru na podlahu. Většina modelů se minimálně otluče. Existují sice i typy, které jsou oproti standardu obrněnější, nicméně ty zase nejsou příliš atraktivní hlavně pro mladší kupující, kteří však udávají trendy trhu. Problém tohoto typu mobilů spočívá hlavně v jejich robustnosti. Tyto verze totiž nejsou ani náhodou tak ladné a tenké, jak je dneska u telefonů zvykem. Navíc jsou i docela těžké. Na druhou stranu je docela problém jim způsobit jakoukoliv újmu. Kdo se bude snažit, ten toho samozřejmě docílí, nicméně pouhým vypadnutím z kapsy se jen tak nerozbijí.

Kryty

Podobně lze ovšem dodatečně obrnit i běžný mobil. Chce to pouze vhodný kryt. Ten se dá pořídit třeba v e-shopu Ipouzdro.cz. Vzhledem k bohatému výběru mohou mít někteří zájemci o obal pro svůj mobil trochu potíže vybrat si ten pravý. Barva je sice důležitá, nicméně není zásadní. Nejpodstatnější je druh přístroje, respektive jeho přesné označení. Někdy stačí vynechat jen jedno písmenko v názvu a obal sedět nebude. A to může být problém, jelikož jednotlivé kryty se vyrábějí pro konkrétní telefony. Neexistuje pouze jeden typ odlišující se pouze jiným designem či zabarvením.

Ochranné sklo

Stejně důležité jako kryt je ochranné sklo. Rovněž v tomto případě je nutné vybrat si správně. iPhone tvrzené sklo má kupříkladu trochu jiné parametry než sklo určené pro Samsung. Špatné rozměry skla mohou displej i poškodit.

Publikováno: 23. 05. 2022

Kategorie: Tipy

Autor: Romana Dohnalová