Přírodní kámen jako skvělý designový v domácnosti i na zahradě

Přírodní kameny jsou oblíbeným designovým prvkem v mnoha interiérech a exteriérech, a to především díky tomu, že každý kámen je sám o sobě unikátem – typově, barevně, strukturálně i tvarově. Přírodní kámen je vhodným stavebním materiálem pro mnoho stavebních prvků. V tomto článku vám poradíme, jak přírodní kámen využít i jinak než v domácnosti.

Přírodní kámen využijete na zahradu i fasádu

V domácnosti se přírodní kámen nejčastěji používá při pokládání dlažby nebo jako obkladový kámen na stěny a občas také na parapety a další interiérové prvky. Naopak v exteriéru, konkrétně na zahradě, ho využíváme pro zpevňování ploch, jako jsou podlahy pergol, altánů nebo bazénů. V posledních letech popularita přírodních materiálů raketově vzrůstá a není se čemu divit – originální a elegantní design je jen jednou z mnoha výhod, které tento matriál nabízí.

Výhody přírodního kamene

Přírodní kámen má spoustu předností. Svým designem vždy působí originálně a nadčasově. Věřte nebo ne, ale přírodní kámen nás zaručeně přežije, dlouhá životnost je jedním z důvodů, proč se do něj vyplatí investovat. Přírodní kámen nepotřebuje takřka žádnou údržbu, budete ho čistit minimálně. Pokud kamennou plochu - například kamenné obklady - impregnujete vhodně zvoleným přípravkem, vystačíte si s vlhkým hadříkem. Jednoduše setřete všechny nečistoty a povrch bude jak nový. Stejně dobře vám poslouží houbička a voda s trochou mýdla či neagresivního saponátu. Čím vás však přírodní kámen dokonale uhrane, je zmiňovaný unikátní vzhled. Navíc ho snadno můžete kombinovat s ostatními materiály a různobarevným povrchy. Co se týče ceny materiálu, liší se podle typu kamene. Například populární žulu pořídíte od 6 000 do 8 000 korun za běžný metr. Životnost je jednoduše skvělá. Kameny účinně odolávají klimatickým vlivům – déšť, sníh ani mráz, přírodní kámen nijak nepoškodí. Tudíž se pyšní také vysokou kvalitou materiálu. Kamenná dlažba tak může vydržet i navěky věků.

Kde přírodní kámen seženete?

Kameny do zahrady i interiéru najdete v nabídce společnosti Biro-D, která se na prodej přírodního kamene specializuje přes 16 let. Více se dozvíte na biro-d.cz.

Publikováno: 12. 02. 2022

Kategorie: Bydlení

Autor: Romana Dohnalová