Bydlení

Sháníte kvalitní septik nebo jímku?

S tím, kam putují naše splašky a odpadní voda, si většinou hlavu nelámeme. Jednoduše spláchneme záchod a dál se tím nezabýváme. Taky není proč, tedy až do doby, než se v souvislosti se starou žumpou či jímkou objeví problémy. Pokud se v současné době pohlížíte po kvalitní a cenově dostupné nádrži i vy, stoprocentně ji najdete na DobreŽUMPY.cz. Odborníci vyrábí betonové nádrže, žumpy a septiky prvotřídní kvality.

Septik, nebo žumpa?

Také se v terminologii příliš nevyznáte a netušíte, jaký je rozdíl mezi septikem a žumpou? V případě obou variant hovoříme o vodotěsných nádržích, které je zapotřebí pravidelně vyvážet. Přesto se zásadním způsobem liší.

Tip: Chcete vědět, co vás čeká? Podívejte se, jak probíhala realizace betonové jímky Olomouc.

Septik se skládá z více oddělených komor a vodu částečně čistí. Voda z něj odtéká pryč (do kanalizace nebo do malé ČOV) a usazený kal se vyváží jen občas, obvykle jednou za rok – v závislosti na jeho velikosti a počtu členů domácnosti. Z dlouhodobého hlediska je tedy provoz septiku výrazně levnější než žumpa.

Žumpa má jednu komoru, nic z ní neodtéká a je tedy řešením do míst, kde není možné odpadní vodu odvádět do kanalizace nebo ji čistit v ČOV.

Tip: Zajímá vás, jak probíhá realizace? Podívejte se na fotogalerii betonové jímky Ostrava.

Dobrou volbou jsou betonové septiky a jímky, které se vyznačují odolností, pevností a velmi dlouhou životností. Do připravené jámy se ukládá pomocí hydraulického ramene.

Ať už se rozhodnete jakkoliv, v případě výrobků od DobréŽUMPY.cz nešlápnete vedle. Vždy můžete počítat s dlouhou životností a perfektním poměrem kvality a ceny. Firma působí v rámci celé České republiky a disponuje veškerým potřebným vybavením pro uložení nádrže.

Dopřejte si relax. Kde hledat ubytování?

Toužíte po odpočinku, relaxaci a klidu od všedních pracovních dní? Dopřejte si dovolenou na samotě, u lesa nebo v příjemném prostředí u vody. Stránka chaty k pronájmu Vám nabízí výborné možnosti ubytování a v neposlední řadě i zajímavé tipy na výlety. Klikněte například na podstránku ubytování Lednice a rezervujte si pobyt přímo u majitele. Je tak mnoho krásných míst v našem rodném Česku, stačí si jen vybrat co Vám nejvíce vyhovuje.