Umělý živý plot a jeho nesporné výhody

Toužíte po troše nenáročné zeleně ve vaší zahradě? Péče o zahradu není nic náročného, ale časově to dokáže dát člověku zabrat a nejspíše proto to není oblíbená aktivita všech vlastníků velkých zahrad. Mnozí lidé si v dnešní době na tuto nudnou a zdlouhavou práci najímají zahradníky, kteří vše vykonají na vás. Ale co takhle přijít s něčím novým a zcela jednoduchým na údržbu? To přesně je umělý živý plot, který si bezpochyby zamilujete.

Dodá vám více soukromí

Pokud bydlíte v jedné z novějších, satelitních zástaveb, je někdy trochu složitější mít své soukromí. Domy jsou velice často namačkané jeden na druhém a prostor mezi zahradami nulový, takže, jak se říká, vidíte jeden druhému do talíře. Umělý živý plot má jednu zásadní výhodu a tou je fakt, že s jeho pomocí můžete své zahradě dodat nejen nový, přírodní nádech, ale také trochu více soukromí z každé strany.

Náklady na údržbu jsou nulové

Když se to tak vezme, od chvíle, co si umělý živý plot přivezete domů a nainstalujete, není vyžadována žádná další péče. Žádné otrhávání uschlých listů, žádné pravidelné zalévání, žádné stříhání. Zvolíte si svůj typ, vyberete ideální místo, kde jej hodláte využít a o zbytek se už postará sám.

Soukromí za málo peněz

Když se rozhodnete zasadit na zahradě strom, nebo si přidat nové rostlinky do rozkvetlých záhonků, vždy vám kromě květin nakonec skončí ve vozíku ještě dalších několik věcí. Od chemických postřiků, po hnojivo nebo klasické pomůcky na zahradničení. Umělý živý plot žádné takové pomocníky nepotřebuje, a navíc cena jako taková vysoká rozhodně nebývá. Lišit se může hlavně podle druhu umělé květiny, kterou si zvolíte. Dalším faktorem ovlivňujícím cenu může být velikost živého plotu.

Publikováno: 11. 07. 2020

Kategorie: Bydlení

Autor: Romana Dohnalová