Přirozené osvětlení těžko přístupné kanceláře? Vsaďte na světlovody

Očekáváte-li od svých zaměstnanců i sebe maximální produktivitu, musíte brát v potaz celou řadu důležitých požadavků. Jedním z těch nejpodstatnějších je samozřejmě přirozené denní světlo, které prokazatelně zlepšuje náladu a zvyšuje pracovní nasazení jednotlivých podřízených. V některých případech však nepřichází instalace klasických oken v potaz. Jaká alternativa stojí za to?

Moderní vychytávky

Ačkoliv se klasické žárovky mohou zdát jako řešení, každodenní práce pod jejich světlem není ani zdaleka ničím přirozeným. Nemluvě o dlouhodobých výdajích za elektrickou energii. Z toho důvodu stále větší množství majitelů firem vsází na takzvané světlovody. O co se jedná?

Daný systém vám umožní přivést sluneční záření i na místa, kde nelze počítat s okny. Základem všeho je plastová kopule na střeše, jež je spojená potrubím s odrazovou plochou. Zmíněná konstrukce je plně nastavitelná až do úhlu čtyřiceti pěti stupňů, a tak nezáleží na tom, jestli je ráno, poledne, či odpoledne.

Finální součástí je rozptylovací difuzor, díky němuž rovnoměrně rozprostřete světlo do celé místnosti. Nemusíte se ničeho obávat, protože ani v nočních hodinách nepřijdete zkrátka. Stačí do předem určeného prostoru zabudovat žárovku a máte vystaráno.

Snadná instalace

Zapomeňte na složité bourací práce a další nepříjemnosti. Vsadíte-li na zkušené řemeslníky, není montáž světlovodů ničím náročným. Mezi velmi vyhledávané poskytovatele patří třeba známá společnost Pruniwerk, která se ve svém odvětví pohybuje již déle než deset let.

Její specializací jsou nejen moderní světlovody, nýbrž i klasické střešní světlíky. Problémem nejsou ani atypické projekty či rekonstrukce starších konstrukcí. Navštivte stránky pod vloženými odkazy a získejte inspiraci, jak může vypadat i vaše kancelář.

Publikováno: 21. 03. 2023

Kategorie: Bydlení

Autor: Romana Dohnalová