3 rady pro výběr perského koberce

Potřebujete nový koberec, ale nevíte, jak si poradit s výběrem? V takovém případě se vám bude hodit následující článek, který je zaměřený na klasické moderní i oblíbené perské koberce. Dozvíte se, jaké parametry jsou důležité a co může být problém při výběru toho nejlepšího koberce, který perfektně zapadne do vašeho interiéru.

Moderní koberce

Pro sladění s moderním interiérem zvolte některý z kvalitních koberců v originálním designu. Oblíbené moderní koberce se totiž velmi dobře kombinují, protože jsou dostupné víceméně v jakékoliv barevné variantě a provedení. Snadno tak najdete ideální koberec pro kombinaci se zařízením interiéru. Aktuálním trendem jsou hlavně abstraktní vzory, které mohou být plné několika barev a vytvoří tak elegantní a efektní prvek pro ozvláštnění místnosti.

Kvalitní perské koberce

Poctivý perský koberec se vyrábí pomocí ruční techniky tkaní. Jsou využívány nejvíce kvalitní bavlněná vlákna , na která jsou používány speciální barvy s dlouhou životností. Výsledkem je hotové umělecké dílo, kdy je každý perský koberec originálem z pohledu uspořádání jednotlivých vzorů a jejich kombinace. Existují také strojově tkané koberce, kterou jsou rovněž ve vysoké kvalitě, ale jejich cena je levnější.

Pozor na rozměry

Při výběru kusového koberce si nejdříve zjistěte, jaké rozměry budou ty nejlepší. U většiny vzorů totiž najdete hned několik rozměrových variant, takže bez problémů seženete velký koberec, který zabere víceméně celou místnosti, i menší varianty, které se stanou doplňkem u postele, pod konferenčním stolkem u sedačky a podobně. Možností existuje celá řada a záleží, jaké máte plány i z pohledu sladění s dalším vybavením. A kde koberec nakoupíte? Jednoduše ho můžete objednat například na specializovaném internetovém obchodě, kde na vás čeká skutečně pestrý výběr zajímavých koberců za příznivé ceny.

Publikováno: 24. 04. 2021

Kategorie: Bydlení

Autor: Romana Dohnalová