5 důvodů, proč se zlepšit v angličtině

Staré moudro praví, že kolik řečí umíš, tolikrát jsi člověkem. Než se pustíte do studia nového cizího jazyku, vyšperkujte k dokonalosti svou angličtinu. I když jste se ji dlouhé roky učili ve škole, určitě máte stále na čem pracovat. Přečtěte si 5 důvodů, proč se zlepšit v angličtině a zapsat se do kurzu, které pořádá třeba jazyková škola Praha.
  1. Angličtina je světový jazyk, kterým se domluvíte všude. A to nejen proto, že je 3. nejrozšířenějším rodným jazykem, ale také proto, že se ji ve většině zemí lidi učí.
  2. Zlepšíte své uplatnění na trhu práce. Angličtina je dnes podmínka pro velkou spoustu pracovních pozic, obzvlášť těch atraktivnějších. Proč setrvávat na špatném pracovním místě, když stačí tak málo, jako navštěvovat jazykový kurz?
  3. Knihy a seriály pro vás budou srozumitelné hned. Nebudete muset čekat na překlad, titulky ani dabing. Navíc obvykle platí, že v originále je dílo stejně nejlepší.
  4. Otevře se vám brána k novým informacím. Internet je plný skvělých informací. V češtině jich je psán bohužel jen malý zlomek. Když budete dobře umět anglicky, otevře se vám brána do nového světa. Objevíte nové recepty, novou inspiraci, dozvíte se více z oblasti elektroniky.
  5. Vědecké texty bývají psané anglicky. Ať už studujete, nebo se jen chcete dozvědět něco nového, špatná znalost angličtiny by vás brzdila.

Jakou jazykovou školu si vybrat?

Přece dobrou, která vás něco naučí a kam budete chodit rádi. Víme, která jazyková škola Praha 2 je férová ke studentům. Jmenuje se Britannika. Jestli to máte do Prahy daleko, vyberte si nějakou podobnou jazykovku ve vašem městě, abyste byli spokojení. Britannika nabízí ukázkové lekce zdarma, díky kterým se potenciální studenti mohou rozhodnout, jestli její kurzy chtějí navštěvovat, nebo jim z nějakého důvodu nevyhovují. Lekce probíhají v malých skupinkách, aby se lektor mohl věnovat každému studentovi individuálně. Protože jsou učebnice cizích jazyků drahé, nabízí škola jejich zapůjčení. Učit se anglicky v takové škole je radost!

Publikováno: 22. 11. 2019

Kategorie: Lifestyle

Autor: Romana Dohnalová