Znáte všechny výhody vestavěné skříně?

Skříň, místo, u kterého bychom často přivítaly, zejména jako ženy, přestup do další dimenze. Oblečení přibývá, ale skříň se nezvětšuje. Otázkou však je, jestli máme tu správnou. Běžné šatní skříně nepatří mezi nejpraktičtější, ani nejvzhlednější kusy nábytku. Jde často o monstra, se kterými obvykle neumíme pohnout, a když se je rozhodneme někam přesunout, nebo kolem za nimi vymalovat, často nás čeká mnohahodinové rozebírání a pak zase skládání. K modernímu úložnému prostoru bychom proto měly přistupovat jinak. Řešení existuje – jsou jím vestavěné skříně. Ty vytvoří stálé místo pro ukládání věcí, dokonce nejen pro oblečení, navíc kdekoliv v bytě. Stanou se plnohodnotnou součástí prostoru, a ne vetřelcem, jak je tomu u běžných skříní, které nikdy dostatečně přesně nezapadnou do interiéru.

Kam s vestavěnými skříněmi?

Rozhodně patří vestavěné skříně do ložniceObvykle v ní najdeme vždy jednu volnou zeď, kam vestavěná skříň perfektně sedne. Ložnice nebývají největší místností, proto je ideální volbou řešit vestavnou skříň s posuvnými zrcadlovými dveřmi. Ty ji jednak opticky zvětší, též ji však nepřipraví o drahocenný prostor kvůli velkým křídlovým dveřím. Pro vestavěné skříně však najdete prostor i jinde. Nezapomínejte, že se dokáží přizpůsobit našim potřebám a prostoru. Takže i když třeba máte pocit, že vaše předsíň je na vestavěnou skříň příliš úzkou, nemusí tomu tak být. I tady se umí třeba užší šatní skříň vhodná na boty, kabelky, doplňky, jakožto i různé sportovní potřeby pohodlně usadit. Praktická je i co by náhrada jiných úložných prostor v dětském pokojíku, a dokonce i v kuchyni či v jídelně. Může být nápaditou, ale rovněž nenápadnou. Přesně tak, jak to právě potřebujete. V neposlední řadě jsou vestavěné skříně vítaným řešením do náročných prostor v podkroví.

Šatna, nebo vestavěná skříň?

Pozor, neberte to jako buď-anebo. Tyto dva „projekty“ umí žít v perfektní vzájemné symbióze. Nejde jen o to, že můžete mít v domě či bytě obojí. Především každá dobrá šatna, která nabízí využití prostoru do posledního milimetru, potřebuje dobře vyřešit vnitřní uspořádání. A tím může být právě vestavěná skříň. Přesněji její korpus a chytrá vnitřní výbava bez dveří. Nebo lze naopak šatnu postavit co by velkorysou šatní skříň, do které se vejdete jako do místnosti. Což není myšleno doslova - berte to spíš jako radu, že šatní skříň nám umí nabídnou nejen řešení ukládání pro šatnu, ale i jejího zavírání. Vestavěná šatna s pomocí veškerých benefitů vestavěné skříně je velice chytré a rychle proveditelné řešení.

Publikováno: 27. 03. 2021

Kategorie: Bydlení

Autor: Romana Dohnalová