Nejlepší přepravky se vyrábějí z plastu

V současné době, kdy spolu obchoduje celý svět, je potřeba dávat značný pozor na logistiku. Ta se mimo jiné skládá i z přepravek. Ty jsou dnes až na pár výjimek plastové, což má samozřejmě své dobré důvody.

Ideální surovina

Kdysi se zboží převáželo v amforách, následně pak v dřevěných bednách. Ty se v menší míře používají i dnes, nicméně naprostá většina věcí se přepravuje, potažmo skladuje v plastu. Jedná se totiž o vysoce odolnou a dnes již docela dobře recyklovatelnou surovinu. I proto je plast relativně levný a používá se k výrobě ledasčeho. Přepravky z plastu jsou velmi houževnaté. Jen tak něco je neponičí. A řeč není pouze o mechanickém poškození. Jsou víceméně imunní proti vodnímu živlu a dokáží si poradit i s celou řadou kyselin. Těch je samozřejmě velké množství. V plastu se skladují, potažmo přepravují pouze ty kyseliny, které mu žádným způsobem neškodí.

Nenačichne

Plasty dlouhodobě nenačichají. Chybí jim totiž póry, což je velký problém třeba u dřeva. To dokáže přijmout jakýkoliv zápach, jehož se pak už nedá zbavit. Ani usilovným čištěním. Plastové přepravky jsou na tom podstatně lépe také v tomto ohledu. Jejich čištění je snadné. Obvykle k tomu bohatě postačí saponát a proud vody.

Udržuje stálou teplotu

Z plastu se produkují rovněž termoboxy. Jedná se o bedny, které dokáží udržovat po delší dobu stálou tepotu. Toho zvládnou docílit, aniž by potřebovaly jakýkoliv vnější zdroj energie. Samozřejmě, že takto nefungují pořád, nicméně pro rychlý přesun nanuků, případně pečiva jsou ideální. Termobox je díky svým vlastnostem užitečný nejen v potravinářském průmyslu, ale také ve zdravotnictví.

Přeprava

I když je plast lehký, plně naložená přepravka být nemusí. Proto se běžně ve skladech používají motorové ještěrky, případně speciální manuální vozíky. Ty jsou sice menší, avšak alespoň se s nimi lépe manipuluje.

Publikováno: 23. 08. 2022

Kategorie: Tipy

Autor: Romana Dohnalová