Zdraví

Miliony z vás to netuší: Přestaňte pít nápoj, který způsobuje rakovinu!

Statistiky ukazují, že tento oblíbený nápoj se ve velké míře pije v mnoha zemích. V průměru přibližně 0,5 litrů za den na osobu.

Dopřejete si i vy každý den slazený nápoj sycený oxidem uhličitým? Nejste jediní. Statistiky tvrdí, že miliony lidí po celém světě denně vypijí v průměru 0,5 litru na osobu. A možná netuší, jak tyto limonády působí na naše tělo.

Níže jsou uvedeny důvody, proč byste měli omezit konzumaci této tekutiny.

Vliv perlivých vod v těle:

Nadbytečné kilogramy

Sycené slazené nápoje jsou hlavní příčinou obezity. Nedávné studie ukázaly, že pokud si každý den dáte nápoje, které obsahují cukr, může to způsobit přibírání na váze (asi kilogram za měsíc).

Negativní vliv na játra

Pití velkého množství nápojů sycených oxidem uhličitým může vést k onemocnění jater, jakož i zvýšení rizika cirhózy jater.

Zubní kaz

Pokud budete pít limonády, pak riziko vzniku zubního kazu je velmi vysoké. Kyselina, která se nachází v sodě, přispívá k rozvoji kazu ještě více než cukr, který se nachází v sladkostech.

Nemoci ledvin, včetně vzniku kamenů

Studie ukázaly, že pití sycených nápojů může zvýšit riziko vzniku ledvinových kamenů o 15%.

Cukrovka

Vše, co přispívá k nárůstu tělesné hmotnosti, rovněž přispívá k rozvoji cukrovky. Z tohoto důvodu konzumace sycených nápojů podporuje produkci cukru v těle. Vědci se domnívají, že toto je hlavní důvod, proč se počet Američanů, kteří trpí cukrovkou typu II, zvýšil z 6,6 milionu (rok 1980) na více než 20 milionů.

Nealkoholické sycené nápoje = řídnutí kosti = osteoporóza

Nealkoholické nápoje obsahují kyselinu fosforečnou, která přispívá ke zvýšení rizika vzniku osteoporózy tím, že snižuje hladinu vápníku. Když je totiž hladina kyseliny fosforečné vyšší než úroveň vápníku, dochází k úniku této důležité látky z našich kostí.

Vysoký krevní tlak

Některé studie prokázaly, že konzumace sycených nápojů může vést k vysokému krevnímu tlaku.

Onemocnění srdce

Vysoké dávky nápojů sycených oxidem uhličitým mají na svědomí zvýšení rizika vzniku srdečních chorob. Jestliže pijete více než jeden takový nápoj denně, jste vystaveni riziku vzniku metabolického syndromu – soubor příznaků, jako je obezita, vysoký krevní tlak, vysoká hladina cukru v krvi, stejně jako nízké hladiny “dobrého” cholesterolu. Tyto komplikace mohou zapříčinit vznik cukrovky, jakož i kardiovaskulárních onemocnění.

Shrnutí na závěr:

Pití nápojů sycených oxidem uhličitým zvyšuje hladinu inzulínu, což vede k chronickým onemocněním:

  • rakovina
  • srdeční choroba
  • cukrovka
  • artritida
  • osteoporóza
Štítky

Dopřejte si relax. Kde hledat ubytování?

Toužíte po odpočinku, relaxaci a klidu od všedních pracovních dní? Dopřejte si dovolenou na samotě, u lesa nebo v příjemném prostředí u vody. Stránka chaty k pronájmu Vám nabízí výborné možnosti ubytování a v neposlední řadě i zajímavé tipy na výlety. Klikněte například na podstránku ubytování Lednice a rezervujte si pobyt přímo u majitele. Je tak mnoho krásných míst v našem rodném Česku, stačí si jen vybrat co Vám nejvíce vyhovuje.