Výhody foukaných izolací

Renovace a zateplení jsou nejčastějšími malými stavebními úkony, které majitelé domů a bytu provádí. Zateplují se obvodové zdi, krovy a střechy. Zatěžkávací zkouškou jsou těžko přístupné prostory, které kumulují tepelné ztráty. Vyřešit je pomůže právě foukaná izolace, která se navíc může pochlubit i přijatelnou cenou a ekologičností.

Foukaná izolace ceník

Co si budeme povídat. Cena je jedním z nejdůležitějších parametrů, na který se člověk při podobných náročných akcích ohlíží. Ne každý má k dispozici zlatou kartu, a tak je vhodné nabídky prozkoumat a najít takovou, která bude mít nejlepší poměr výkonu vůči ceně. A právě tady může zaujmout foukaná izolace. Ceník je v poměru k vlastnostem velice přívětivý. V průměru se cena včetně aplikace foukané izolace pohybuje od 900 do 100,- za m³ při volném foukání. Při foukání do dutin je o něco vyšší, průměr se zvedá od 1300 do 2500,- za m³. Výslední suma je závislá od velikosti izolovaného prostoru a použitého materiálu. U foukané izolace se však výrazně zkracuje doba aplikace a vše lze provádět za plného provozu či fungování domácnosti.

Foukaná minerální izolace

V segmentu foukaných izolací se nabízí dvě možnosti. Minerální izolace jsou vynikajícím novodobým řešení pro všechny objekty. Minerální vlna jim dodává skvělé tepelně a zvukově izolační vlastnosti, které navíc zabraňují absorbování vlhkosti. Tím získává vysokou odolnost vůči hnilobě a plísním. Dalším mimořádně důležitým parametrem je bezpečnost. Minerální vlna je nehořlavá i bez samozhášecích příměsí. Odolá teplotám nad 450 stupňů a tavného bodu dosáhne při tisících stupních až po více než 120 minutách.

Foukaná celulózová izolace

Tou druhou možností jsou celulózové izolace, kterých přednost je především v ekologii. Díky svým vlastnostem dokonale izolují tepelné mosty a těžko přístupné prostory, v kterých vznikají tepelné úniky. Celulózová izolace je zdravotně nezávadná a příjemná na dotek. Má vynikající vlastnosti a velmi dlouhou životnost. Neohrozí ji ani hlodavci nebo hmyz a podobně jako minerální izolace si perfektně poradí s plísní a vlhkostí. O nejvhodnějším druhu izolace pro váš projekt se poraďte s výrobci.

Publikováno: 03. 03. 2020

Kategorie: Bydlení

Autor: Romana Dohnalová