Jak si zajistit klidnou dovolenou? Nezapomeňte na cestovní pojištění!

Plánujete si již nyní svou letní dovolenou v zahraničí a už se vidíte na pláži? Než se naplno oddáte dovolenkovému snění, nezapomeňte si kromě koupě zájezdu sjednat i cestovní pojištění. Přinášíme vám řadu argumentů, které mluví v jeho prospěch a přesvědčí vás o tom, že je skutečně nezbytné.

Uzavření cestovního pojištění je snadné a rychlé

Sjednat si cestovní pojištění lze on-line, tudíž se nemusíte vydávat na pobočku a vše vyřídit z pohodlí domova. Proč si ho ale vůbec zřizovat? Důvodů, proč si sjednat pojištění na cesty, existuje víc než dost. V případě úrazu, nezbytného lékařského ošetření a v krajních případech i smrti je totiž právě cestovní pojištění důležitou položkou.

Druhy připojištění pro každého

  • Součástí pojištění na cesty nejsou pouze léčebné výlohy, ale i asistenční služba, a přidat si lze také:
  • pojištění občanské odpovědnosti,
  • pojištění zavazadel,
  • pojištění storna zájezdu,
  • pojištění rekreačních, adrenalinových i extrémních sportů,
  • pojištění domácích zvířat.

Cestovní pojištění myslí na všechny situace

Jak je patrné z nabídky různých druhů připojištění, cestovní pojištění nezahrnuje pouze péči o vaše zdraví, ale lze jeho pole působnosti rozšířit i na vaše zavazadla, další spolucestující, například domácí mazlíčky či malé děti, ale také na samotný zájezd. V případě, že budete mít sjednané storno zájezdu a skutečně dojde k jeho zrušení, máte nárok na úhradu velké části ceny zájezdu.

Ať už se do zahraničí vydáváte jednou ročně nebo i víckrát, na každou cestu byste si měli sjednat kvalitní pojištění, které vám v případě potřeby ušetří starosti i finance. Kdyby došlo k úrazu a byla nezbytná lékařská péče v zemi, kde se téměř nedomluvíte, s uzavřeným cestovním pojištěním a asistenční službou na telefonu si snadno s nepříjemnou situací poradíte.

Publikováno: 26. 02. 2024 / Aktualizováno: 25. 07. 2024

Kategorie: Finance

Autor: Adéla Novotná