Bydlení

Jak bydlet zdravě i v podkroví?

Průzkumy prokázaly, že Evropané tráví v interiéru až 90% svého času, proto je důležité, aby se v něm cítili příjemně. Na co je třeba přitom myslet?

Bydlení v podkrovních pokojích dnes už není ničím výjimečným. Pokud se však chceme cítit v těchto prostorách příjemně, měli bychom myslet na dvě věci – dostatek denního světla a čerstvého vzduchu. K tomu mohou výrazně dopomoci správně zvolené střešní okno.

Nedostatek denního světla způsobuje nespavost a únavu

Odborníci dlouhodobě zkoumají vliv denního světla a čerstvého vzduchu na lidský organismus. Výsledky různých studií potvrzují, že tyto dva faktory pozitivně ovlivňují fyzický výkon, psychickou pohodu i koncentraci člověka. \”Z hlediska lidského zdraví je významná dostatečné expozice dennímu světlu, a to konkrétně to, zda jsme mu vystaveni v optimální míře a ve správném čase. Jinak může dojít k narušení tzv. cirkadiánní rytmů. To může mít za následek nespavost, únavu, změny v metabolismu a imunitě, ba dokonce i poruchy nálady, \”vysvětluje MUDr. Richard Imrich, DrSc. ze Slovenské akademie věd.

Při dostatku denního světla se lépe učí i naše děti

Mimořádný význam má denní světlo pro zdravý vývoj dětí. Jak ukazují výzkumy VELUX, studijní schopnosti a koncentrace u dětí narůstají až o 15%, pokud vyrůstají ve zdravém vnitřním prostředí plném denního světla. Proto si dejte záležet při výběru vhodných oken, které zajistí dostatek světla i vzduchu.

Dopřejte si relax. Kde hledat ubytování?

Toužíte po odpočinku, relaxaci a klidu od všedních pracovních dní? Dopřejte si dovolenou na samotě, u lesa nebo v příjemném prostředí u vody. Stránka chaty k pronájmu Vám nabízí výborné možnosti ubytování a v neposlední řadě i zajímavé tipy na výlety. Klikněte například na podstránku ubytování Lednice a rezervujte si pobyt přímo u majitele. Je tak mnoho krásných míst v našem rodném Česku, stačí si jen vybrat co Vám nejvíce vyhovuje.