Halloween se blíží. Jak se na něj připravit?

Podzimní období, chladný vítr a temné večery se po roce opět vracejí a spolu s nimi i tradiční svátek Dušiček a také - v posledních letech u nás stále populárnější – Halloween. Kromě pochmurné nálady a zapalování svíček si však můžete užít i spoustu zábavy. Oslavte předvečer Svátku všech svatých zajímavě a stylově!

Výzdoba? Fantazii se meze nekladou.

Jack-o‘-lantern

Mezi základní motivy Halloweenu patří jednoznačně tzv. Jack-o‘-lantern, tedy lucerna vyrobená z vydlabané dýně. Záleží opravdu čistě jenom na vás a vaší představivosti, můžete využít různé typy, velikosti i tvary dýní, vydlabat je a vyřezat do nich prakticky libovolné vzory. Poté stačí umístit dovnitř svíčku a správná atmosféra je na světě.

Lepidlo, papír, látky a spoustu dalšího

Kromě dýní můžete vsadit také na jiné dekorace, například z papíru vystřižené netopýry či pavouky, z provázků vyrobené pavučiny nebo bílé látkové duchy. Výzdoba bytu může být náplní příjemného odpoledne pro celou rodinu. Co takhle soutěž o nejoriginálnější nápad?

Z jídla musí jít strach!

Jednou za rok nezáleží na tom, aby jídlo vypadalo lákavě, ba naopak. Třeba klasické cukroví rozhodně nemusíte péct pouze na Vánoce. Stačí ho například potravinářským barvivem maličko vylepšit a můžete servírovat. Není třeba držet se při zemi. Černá linecká kolečka, stejně tak jako zelené pečivo, určitě vyvolají ty správné úšklebky.

Párty a kostýmy.

K Halloweenu neodmyslitelně patří také různé strašidelné převleky a kostýmy. Můžete otestovat vlastní kreativitu a zručnost a zkusit si originální strašidelnou masku vyrobit doma nebo navštívit specializovaný obchod a vtipnou či skutečně děsivou masku si koupit nebo zapůjčit. Poté už vám nic nebrání v tom, pozvat do vyzdobeného bytu pár známých, pobavit se vzájemně nad svými převleky, ochutnat netradiční pamlsky a užít si stylový večírek. Tip na závěr: Nechete-li se s občerstvením na Halloween trápit, obraťte se na profíky z caterings.cz!

Publikováno: 25. 10. 2018

Kategorie: Tipy

Autor: Romana Dohnalová

Tagy: jak oslavit halloween | občerstvení na halloween