Důležitost výběru světel a jejich umístění

Světla plní nezastupitelnou funkci v domácnosti a jsme přesvědčeni o tom, že nemusíme vysvětlovat proč. S čím bychom však pomohli velmi rádi je jejich správný výběr a umístění v domácnosti. Stropní svítidlo s vysokou intenzitou je určeno tam, kde například pracujeme, jíme nebo vaříme. Naopak tlumená světla jsou určena pouze k lehkému podkresu a k navození příjemné atmosféry. Podívejte se s námi na naše tipy a nechejte se inspirovat. Správně vybraná a umístěná svítidla dokáží udělat domov místem, na které se budete těšit po návratu z práce, z kávy s kamarádkou, z dovolené.. Zkrátka odkudkoliv.

Svítidla s vysokou intenzitou

Ať už hledáte světlo do chodby, šatny, do koupelny, jídelny nebo kuchyně, budou mít jedno společné. Je od nich žádoucí, aby vám dobře a jasně posvítilo. Přesně tuto funkci dokáží zastat stropní svítidla. Například do kuchyně se vám bude hodit stropní podhledové světlo, které můžete vybírat podle velikosti od malých bodovek až po dlouhá obdélníková světla, která však své využití naleznou lépe v prostorné dlouhé chodbě. Jídelna, přesněji jídelní stůl, je druhé místo, kde se bez světla neobejdete. V tomto případě však můžete místo podhledových svítidel zvolit buď klasické stropní světlo připevněné hned pod stropem, anebo lustr, se kterým dokonce dokážete ovlivňovat vzdálenost od stropu. A nakonec koupelna. Která žena není nadšená, když se může zkrášlovat za světla, které je podobné tomu přírodnímu? To dokáží navodit opět podhledová svítidla, která mohou být doplněna světlem zabudovaným v zrcadle.

Doplňková svítidla

Doplňková svítidla, neboli ta, která nebudou svítit až tak jasně, se vám mohou hodit například nad kuchyňskou linku v podobě bodových světel zabudovaných ve vrchní části linky. Tlumené světlo oceníte také v noci, když se probudíte s nutkavou potřebou dojít si na toaletu. Světla zabudovaná ve stěně pár centimetrů nad podlahou posvítí na cestu, ze spánku vás však neproberou.

Publikováno: 31. 08. 2022

Kategorie: Bydlení

Autor: Romana Dohnalová