Bytový textil má v domácnostech své nezastupitelné místo

Vybavit si kompletně celý domov bytovým textilem není zrovna nejlevnější záležitost, nicméně bez těchto doplňků se jen stěží obejdeme. Navíc mnohé kousky nemusí být zase tak drahé. Stačí si jen umět dobře vybrat.

Na záclonách se dá ušetřit

Dobrým příkladem za všechny jsou záclony. Ty mohou mít celou řadu podob. Mezi spíše dražší modely patří hlavně hotové voálové záclony, které jsou o něco zdobnější než klasika ve formě jednodušších hotových záclon. Ovšem i ty se dají pořídit v mnoha verzích a mnoho z nich může být jak vizuálně přitažlivých, tak také cenově zajímavých. Je sice pravda, že celá řada moderních domácností už záclony nepreferuje, jelikož vyznávají maximální jednoduchost, ovšem kdo má rád soukromí, ten se bez nich neobejde. Záclony totiž přes den výborně fungují jako clona a večer, kdy je potřeba svítit, je možné je podpořit nějakým vhodným stínidlem.

Užitečné závěsy

Stínit se dá ledasčím. Minimálně v obývacím pokoji a v ložnici je dobré k tomuto účelu používat závěsy na okna. I ty nejlevnější vypadají celkem k světu a dokáží díky tomu docela dobře fungovat rovněž jako dekorace, třebaže jsou zrovna stažené. Závěsy jsou ovšem v první řadě praktickým bytovým textilem, který má hlavně zamezit nahlížení do domácnosti zvenčí cizím lidem, případně stínit. Některé verze dokáží vytvořit jen lehké přítmí, jiné už zvládnou vyprodukovat černočernou tmu. Za ty je samozřejmě potřeba si připlatit.

Kvalitní povlečení

Ve výše zmíněných případech bylo vždy možné vybrat si levnější variantu, aniž by příliš utrpěla kvalita. V případě povlečení se však příliš experimentovat nedoporučuje a je moudré koupit si rovnou něco skutečně hodnotného. Díky tomu se může člověku zlepšit jeho spánek, což má následně pozitivní vliv na celý jeho život. Většina lidí preferuje spíše přírodní povlečení, nicméně pro alergiky se doporučuje sáhnout spíše po něčem syntetickém.

Publikováno: 19. 10. 2022

Kategorie: Bydlení

Autor: Romana Dohnalová