Je překyselení organismu jen další módní chorobou nebo byste ho měli brát vážně?

Někteří lékaři na překyselení organismu příliš nevěří. Tedy především nevěří na jeho řešení v podobě drahých doplňků stravy. Samozřejmě, že neustálý stres, nevhodná strava a minimum pohybu stabilitě vnitřního prostředí našeho organismu neprospěje, spíše než řešení důsledků bychom ale nepříznivým stavům spojeným s hektickým životním stylem měli včas předcházet.

Kyselost poznáte z moči

Velmi rozšířeným mýtem je, že překyselení organismu se pozná z pH krve. To ale není pravda. Složení jídelníčku nemá na pH krve významný vliv. Jeho skladba ovlivňuje především pH moči a to lze zjistit pomocí lakmusových papírků. Jestliže tělo nemá příliš mnoho zdrojů, které by mohly vést k překyselení, poradí si s mírným přebytkem samo pomocí svých přirozených regulačních mechanismů. Na těch mají podíl zejména ledviny. Překyselení jako takové je jen důsledkem stavu, který je potřeba odstranit. Nemá tedy významnější smysl zaměřit se na léčbu překyselení organismu, ale spíše na to, jak mu předejít.

Acidóza je pouze důsledkem nerovnováhy organismu

Abyste se jí zbavili, je potřeba zjistit, co ji způsobilo, to znamená nepracovat s následky, ale s příčinou. To znamená odstranit přemíru stresu a přestat konzumovat potraviny, které vám nesvědčí. Dobré je také zařadit do denního plánu pohyb. Že na něj nemáte dostatek energie? Pak přijměte účinnou pomoc v podobě přírodních bylinných preparátů, které vám pomohou ji opět získat. Na pomoc můžete povolat například kotvičník zemní, který tonizuje váš organismus a vyladí ho na příjemnou vlnu dostatku energie a vitality. Kromě toho ve vás opět probudí touhu po milostném životě, která v souvislosti s nedostatkem energie mohla také vyprchat.

Zapomeňte na kávu, vsaďte raději na guaranu

Nepřilévejte olej do ohně svého překyselení a přestaňte s pravidelnou konzumací několika šálků kávy denně. Jestliže potřebujete přísun kofeinu, vsaďte raději na guaranu, která ho obsahuje dokonce více než káva, ale v pro tělo přijatelnější podobě. Kofein se z guarany navíc uvolňuje postupně po dobu několika hodin. Proto její ranní konzumace postačí zásobit vás energií na celý den. Jestliže chcete mít ale k dispozici vždy pohotovostí zásobu, pořiďte si guaranu plněnou do kapslí, které lze konzumovat kdykoliv během dne.

Publikováno: 30. 11. 2020 / Aktualizováno: 31. 07. 2023

Kategorie: Zdraví

Autor: Romana Dohnalová