Dobrá matrace pro váš kvalitní spánek

Díky dobré matraci můžete mít lepší život, protože kvalitní spánek má vliv na celé vaše tělo. Proto byste její výběr rozhodně neměli podceňovat. Vybrat si můžete z několika tvrdostí matrace, ale také z jejího složení.

Matrace 140 × 200 cm je vhodná také do dětského pokoje

Všichni by měli mít možnost se kvalitně vyspat. Matrace 140x200 je dostatečně široká pro jednotlivce, ale také pro děti. Prodává se ve třech stupních tvrdosti. Pro děti, které stále rostou, je výhodné koupit matraci, kde každá její strana má jinou tvrdost. Matrace se takto přizpůsobí vývoji dítěte. Obvyklá výška jádra se pohybuje od 14 do 18 cm, existují však také varianty, které umožňují výšku až 24 cm pro maximální komfort.

Matrace 160 × 200 cm do místností, kde potřebujeme ušetřit místo

Také manželská postel by se měla stát místem kvalitního odpočinku. Pokud však musíme řešit každý centimetr místa v ložnici, ideální řešení je matrace 160 x 200 cm. I zde je výběr typu matrace poměrně široký. Zakoupit můžete obyčejnou pěnovou matraci bez zónování, ale také kvalitní matraci, prospěšnou pro vaše zdraví, kde střed matrace tvoří vysokoobjemová tepelně modifikovaná pěna. Taková matrace bere v potaz zakřivení lidského těla a skvěle se mu přizpůsobí.

Matrace 180 × 200 cm zaručí kvalitní spánek s dostatkem místa pro dvě osoby

Pokud vám místo v ložnici neschází, měli byste zvolit kvalitní matrace 180 x 200 cm s dostatkem prostoru pro ničím nerušený spánek. Tak jako u všech jiných rozměrů, tak také zde je důležitý parametr nosnost matrace. Některé jsou vyráběny do nosnosti 110 kg a jiné například do 130 kg. Tento údaj je důležitý také proto, abyste zajistili dostatečnou životnost vaší matrace. Pokud si s výběrem nejste jisti, obraťte se na kvalifikovaného prodejce matrací, který vám profesionálně poradí.

Publikováno: 17. 03. 2020

Kategorie: Bydlení

Autor: Romana Dohnalová