Tipy

Chcete si doma vypěstovat citroník? Přečtěte si, jak na to

Okouzlila vás tato rostlina svou krásou? Chcete si i vy díky němu zútulnit domov? Prozradíme vám pár dobrých rad, jak na to.

V posledním období se i v našich květinářstvích objevily dekorativní citrusové stromky obsypané malými pomeranči nebo citrónky. Chcete si s nimi zkrášlit byt? Není to nemožné. Na pěstování citrusů nemusíte mít zahradu, daří se jim i ve stísněných bytových podmínkách. Nevyžadují nějaké náročné úpravy, jen jim musíte po celý rok zajistit dostatek světla.

Jak přezimovat citroník?

V zimním období, přibližně od poloviny listopadu do konce února, je třeba je držet v chladné, ale světlé místnosti, při teplotě od 3 do 10 ° C. Pokud nemáte vhodné prostory na přezimování, snižte teplotu alespoň na 16 – 18 ° C. Během vegetace vyžaduje citrusový stromek 22 – 26 ° C. Třeba ho umístit tak, aby většina listů byla vždy obrácena ke světlu.

Rostliny potřebují čas přizpůsobit se

V létě můžeme dát citrusy do zahrady nebo na balkon. Je však rostlinám dát čas přizpůsobit se, proto je necháme 2 – 3 týdny v polostínu stromů a až potom je umístíme na sluncem zalitý prostor.

Nepodceňujte hnojení a zálivku

Citrusy třeba během vegetace pravidelně hnojit a zalévat. Sázíme je do větších nádob, do substrátu z rašeliny, kompostu a hrubšího písku v poměru 2: 2: 3.

Pěstování citroníků bylo vzácným luxusem a mohli si ho dovolit jen ti nejbohatší. Na jejich pěstování se stavěly speciální oranžérie, které byly téměř při každém zámku. Dnes si jeden z nejstarších ovocných stromů může dovolit pěstovat každý z nás.

Dopřejte si relax. Kde hledat ubytování?

Toužíte po odpočinku, relaxaci a klidu od všedních pracovních dní? Dopřejte si dovolenou na samotě, u lesa nebo v příjemném prostředí u vody. Stránka chaty k pronájmu Vám nabízí výborné možnosti ubytování a v neposlední řadě i zajímavé tipy na výlety. Klikněte například na podstránku ubytování Lednice a rezervujte si pobyt přímo u majitele. Je tak mnoho krásných míst v našem rodném Česku, stačí si jen vybrat co Vám nejvíce vyhovuje.