Co byste měla zvážit, než si sjednáte rychlou půjčku?

V peněžence prázdno a na účtu vymeteno – situace, kterou si musí čas od času projít téměř každý. Někdy se to zkrátka nakupí a nabízí se otázka, jak z toho elegantně vybruslit. Pokud se něco podobného přihodilo i vám a do výplaty zbývá ještě několik dlouhých dní, možná si pohráváte s myšlenkou na tzv. rychlou půjčku. Ale je to dobrý nápad?

Velké trable kvůli malé částce

Každý zájemce o půjčku by si měl uvědomit, že byť půjde o menší částku, stále se bude jednat o závazek, který není radno brát na lehkou váhu. Proto byste si měla dobře spočítat, zda budete schopna půjčku bez problému splatit. Počítejte s tím, že až vám na účet dorazí výplata, budete si z ní muset danou částku odložit. Nebude vám chybět? Nebudete si muset půjčit opakovaně? Pak by bylo vhodné situaci vyřešit jinak – například bezúročnou půjčkou od příbuzných a rozložením splátek do delšího období. Jinými slovy: neukvapujte se a promyslete, zda vám rychlá půjčka skutečně pomůže a nikoliv vaši finanční situaci zkomplikuje.

Od lichvářů ruce pryč

Ačkoliv nedávná změna legislativy vyhnala naprostou většinu nesolidních poskytovatelů, stále můžete narazit na tzv. úvěrové predátory, jejichž cílem rozhodně není spokojený zákazník. Půjčky s extrémně vysokými úroky často nabízí v podobě úvěrů pro OSVČ, na které se nový zákon nevztahuje. Rada pro vás: pokud se nakonec přeci jen rozhodnete pro rychlou půjčku, sjednejte si ji u některé z renomovaných společností. A vždy si důkladně přečtěte smluvní podmínky!

První půjčka zdarma? No neberte to

Když už si musíte půjčit, udělejte to tak, abyste se zbytečně nepřeplatila na úrocích a poplatcích. Někteří poskytovatelé jdou klientům vstříc a nabízí tzv. první půjčku zdarma. Najdete mezi nimi také Ferratum Bank – její Ferratum - rychlá půjčka nabízí až 9000 Kč na 30 dní. Podrobnosti najdete na ferratum.cz.

Publikováno: 07. 12. 2018

Kategorie: Lifestyle

Autor: Romana Dohnalová