3 důvody, proč si pořídit zahradní domek + návod, jak položit základy

Nějaké ty drobné dekorace, ale i praktické a užitečné věci věci by neměly chybět na žádné zahradě. Pokud zrovna vy patříte mezi šťastlivce, kteří vlastní nemovitost s kusem travnatého pozemku, je tento článek primárně směřován přímo k vám. Ovšem i lidé s menší zahrádkou v zahrádkářských koloniích mohou svůj pozemek obohatit skvělý dřevěný kousek. Takový dřevěný zahradní domek je užitečný, praktický a navíc má hned několik vhodných způsobů, jak ho efektivně využít. V následujících řádcích jsme pro vás připravili pár důvodů, proč si domek pořídit, ale i jak ho správně ukotvit.

Jak zahradní domek využít?

Získejte více úložného prostoru

Nemáte na vaše pracovní a zahradní náčiní dostatek místa v garáži? Třeba potřebujete více úložného prostoru, který vám zahradní domek dokonale poskytne. Stačí jen správně zvolit rozměry, aby přesně vyhovoval vašim požadavkům. Do domku můžete uschovat také sekačku, kola, pneumatiky a další.

Spižírna na letní párty

Znáte to, když v létě pořádáte párty u vás na zahradě? Možná vás již někdy potkala situace, kdy se musíte vláčet až do domu pro další občerstvení a to i několikrát během oslavy. Právě proto může zahradní domek užitečně sloužit jako spižírna, kde všechno jídlo i pití uložíte ještě před začátkem večírku.

Kancelář

Pracujete z domů formou homeoffice? V tom případě vás může často rušit při práci okolní hluk. Vytvořte si ze zahradního domku menší útulnou kancelář a vybavte ji tak, abyste se v ní cítili připraveni na vyhotovení pracovních úkolů.

Jak ukotvit zahradní domek?

Opravdu rychlý a snadný způsob, jak položit základy zahradního domku je použití zemních vrutů. Zavrtat zemní vruty do země zvládnete během chvilky a bez cizí pomoci. Stačí vám k tomu roxor, který vložíte do vrutu a jen zavrtáváte ve směru hodinových ručiček dokud vrut není celý v zemi.

Publikováno: 26. 04. 2022

Kategorie: Bydlení

Autor: Romana Dohnalová