Zanzibar: Ráj, ve kterém zažijete dokonalou dovolenou

Sníte o nedotčených plážích s bílým pískem, tyrkysovém moři a živých kulturních zážitcích? Pak vás uhrane Zanzibar, tropický ráj ležící u pobřeží Tanzanie. Toto okouzlující souostroví ve východní Africe nabízí vynikající kombinaci bohaté historie, úchvatných přírodních krás a vřelé pohostinnosti. Ať už jste milovníci pláží, dobrodružství nebo kultury, Zanzibar má každému co nabídnout. Článek jsme připravili ve spolupráci s magazínem Rady pro všechny.

Idylické pláže a křišťálově čistá voda

Zanzibar je proslulý svými dokonalými plážemi, které vás zanechají v úžasu. Představte si, jak boříte prsty na nohou do prachově hebkého písku, nasáváte sluneční paprsky a posloucháte jemné šumění vln, které se rozbíjejí opodál. Od oblíbené pláže Nungwi až po odlehlou pláž Kendwa se pobřeží táhne na míle daleko a nabízí mnoho možností k relaxaci a odpočinku. Můžete se vykoupat v křišťálově čistých vodách Indického oceánu, věnovat se vodním sportům, jako je šnorchlování nebo potápění, nebo si jen odpočinout ve stínu palmy a popíjet osvěžující koktejl.

Výlety za kořením a vynikající kuchyní

Zanzibar je často nazýván "Ostrovem koření" díky bohatým plantážím koření. Můžete se tak vydat za smyslovým dobrodružstvím a poznat zářivé barvy, aromatické vůně a fascinující historii ostrovního obchodu s kořením. Narazíte zde na hřebíček, muškátový oříšek, skořici a další koření, které proslavilo Zanzibar po celém světě. Ostrovní kuchyně je navíc směsicí svahilských, arabských, indických a portugalských chutí. Během dovolené tak potěšíte chuťové pohárky řadou lahodných pokrmů, jako je rýže pilau, biryani, kari z mořských plodů a tradiční zanzibarské jídlo urojo. Rozhodně si nenechte ujít příležitost ochutnat jedinečnou směs chutí, kterou destinace nabízí.

Kamenné město - památka zapsaná na seznamu světového dědictví UNESCO

Žádný výlet na Zanzibar byl nebyl úplný bez prohlídky historického Kamenného města. Toto starobylé místo, které je zapsáno na seznamu světového dědictví UNESCO, představuje podmanivou směs afrických, arabských, perských a evropských vlivů. Ztratíte se v labyrintu uliček lemovaných složitě vyřezávanými dřevěnými dveřmi a zdobenými balkony. Navštívíte sultánův palác, Dům divů a starou pevnost a nahlédněte do fascinující minulosti země. Ponoříte se do živé atmosféry místních trhů, kde budete smlouvat o jedinečné suvenýry, koření a barevné látky. Půvab a kulturní dědictví Stone Townu vás přenesou zpět v čase.

Různorodé aktivity

Zanzibar nabízí celou řadu vzrušujících aktivit, které uspokojí každého dobrodruha. Prozkoumáte fascinující podmořský svět prostřednictvím šnorchlování nebo potápěčských výprav, kde se setkáte s živoucími korálovými útesy, exotickým mořským životem, a dokonce si zaplavete s delfíny. Pro milovníky adrenalinu jsou tu populární vodními sporty - kiteboarding a windsurfing. Vydáte se na plavbu při západu slunce nebo se projedete tradiční lodí dhow, která vám umožní obdivovat pobřeží z jiné perspektivy. A budete-li se chtít ponořit hlouběji do historie, navštivte Vězeňský ostrov s obřími želvami nebo se vydejte dál do lesa Jozani - potkáte zde vzácné opice kolopásy červené.

Co víc od dokonalé dovolené potřebujete? Zabalte si do kufru to nejnutnější a vydejte se na nezapomenutelnou cestu. Z hlediska dovolenkaření je Zanzibar skutečným klenotem.

Publikováno: 15. 06. 2023

Kategorie: Cestování

Autor: Adéla Vránová