Tipy, jak postupovat při malování portrétu

Malování portrétu je skvělý způsob, jak zachytit okamžik a vyjádřit se uměním. Ať už jste zkušený umělec, nebo začátečník, malování portrétu může být příjemným a obohacujícím zážitkem. Zde je několik tipů, jak vytvořit úspěšnou portrétní malbu. Pokud si nebudete vědět rady ani po přečtení tohoto článku, podívejte se na online kurz portrét suchým štětcem na veselekurzy.cz.

1. Vyberte si správný námět

Než začnete malovat, měli byste si vybrat správný předmět pro svůj portrét. Zamyslete se nad typem tváře nebo výrazu, který chcete zachytit, a nad detaily, které chcete zahrnout. Ujistěte se, že je objekt v póze, kterou bude snadné namalovat.

2. Zvolte správné materiály

Výběr správných materiálů je pro úspěšnou portrétní malbu zásadní. Vyberte si plátno, které má správnou velikost pro obraz, který chcete vytvořit. Vyberte kvalitní barvy, štětce a další potřeby, které vám pomohou dosáhnout požadovaných výsledků.

3. Začněte skicou

Než začnete malovat, je důležité vytvořit předběžnou skicu portrétu. Pomůže vám to naplánovat kompozici obrazu a získat představu o tom, jak bude portrét vypadat po dokončení.

4. Nejprve namalujte pozadí

Než se pustíte do samotného předmětu, měli byste namalovat pozadí. To pomůže vytvořit scénu a poskytne podklad pro portrét. Zvažte barvy, odstíny a textury, které chcete na pozadí použít.

5. Malbu vrstevnatě rozvrstvěte

Jakmile dokončíte pozadí, můžete začít malovat objekt. Začněte malovat nejprve nejsvětlejší barvy a pak postupně navyšujte vrstvy barev. To pomůže vytvořit realistický vzhled a dodá obrazu větší hloubku.

6. Přidejte závěrečné úpravy

Po dokončení malby portrétu můžete přidat závěrečné úpravy. To zahrnuje všechny detaily, které chcete zahrnout, jako jsou stíny, světla a textury. Než obraz označíte za hotový, nespěchejte a ujistěte se, že vypadá přesně tak, jak má. Díky těmto tipům budete moci vytvořit krásnou portrétní malbu, na kterou budete moci být hrdí. Nezapomeňte si dát na čas a často cvičit, abyste zdokonalili svou techniku. Hodně štěstí!

Publikováno: 06. 01. 2023

Kategorie: Lifestyle

Autor: Romana Dohnalová