Koupelnová zrcadla, jak je dobře vybrat

Přijdete do koupelny a nemůžete se podívat na odraz svého obličeje. Umíte si to představit? Koupelnová zrcadla jsou zkrátka nepostradatelnou součástí každého domu, proto byste neměli podceňovat ani jejich výběr. Na co si dát pozor?

Jakou zvolit velikost?

Koupelnová zrcadla jsou dostupná v různých velikostech. Než si vyberete to největší a nejkrásnější, podívejte se, kolik prostoru na něj v koupelně vůbec máte. Jak velká je deska s umyvadlem? Zjistěte si to a odečtěte od ní deset centimetrů. Dostanete tak ideální šířku. Teď už zbývá jen optimální výška. Máte-li doma děti, sáhněte raději po větším zrcadle, které obsáhne velkou část stěny. V případě, že bydlíte sami, je výběr optimální výšky jen a jen na vás.

Budiž (dobré) světlo

Aby mohla koupelnová zrcadla plnit svoji funkci, potřebují k tomu dostatek světla. Pokud ale máte potemnělou místnost se sprchovým koutem a vanou, nemusíte zoufat. V nabídce totiž mnohdy naleznete i zrcadla, která tento problém řeší. Pomůžou k tomu integrovaná světla, která v případě potřeby osvítí celou plochu. Ta mohou být umístěna nejen nad horním rámem, ale také integrována přímo do zrcadla. Takovéto řešení je moderní a krásně, rozhodně tedy neprohloupíte, pokud jedno z nich pořídíte.

Úložný prostor je důležitou součástí

Praktická a dostupná jsou i koupelnová zrcadla s úložným prostorem. Ta nabízí naprosté pohodlí, protože si do nich můžete uložit svoje kosmetické a hygienické prostředky a v případě potřeby je kdykoliv vytáhnout. V dnešní době nejsou výjimkou ani designové prvky v podobě vhodně zvolených světel, případně doplňkové funkce v podobě teploměrů či hodin. Vybrat kvalitní zrcadlo není vůbec jednoduché. Než na některé ukážete prstem a přinesete si ho domů, čeká vás spousta měření a přemýšlení. Ale nemusíte mít strach. Teď jsme vás provedli vším, nad čím byste se měli před jeho výběrem zamyslet.

Publikováno: 04. 03. 2020

Kategorie: Bydlení

Autor: Romana Dohnalová