Vhodný software nemusí stát majlant

Mít super počítač je samozřejmě velká výhra, jelikož na něm rozjedete prakticky cokoliv. Jsou zde však dva zásadní problémy – počítače samy o sobě jsou velice drahé a většina softwaru, který na nich můžete použít, jakbysmet. Hlavně software určený k práci vás může stát skutečně nemalé peníze.

Jak ušetřit?

K tomu, aby vám počítač jel tak, jak má, budete potřebovat vhodné programy. Mnoho z nich je k dispozici zdarma, nicméně za většinu se platí, a to často docela dost. Mnohdy se jedná o zcela zásadní software, bez kterého se jen málokdo obejde. Jedním z takových příkladů je i Office, což je v podstatě balík kancelářských programů, kde se ukrývá nejen klasika ve formě Wordu, případně Excelu, ale i jiné více či méně důležité textové editory. Existují i podobné programy, které se dají sehnat gratis, nicméně ty ani zdaleka nedosahují kvalit Office. Tento kancelářský balík je však poměrně drahý, takže pokud počítáte každou korunu, může být pro vás jeho koupě docela velká finanční zátěž. Naštěstí existuje e-shop ProLicence, kde si můžete takovýto balík ve formě Microsoft 365 pro jednotlivce pořídit za daleko zajímavější peníze, než je běžné. Jak je to vůbec možné?

Software z druhé ruky

Předně je dobré zmínit, že se nejedná o nic nezákonného. Veškerý software, který má ve své nabídce ProLicence, je zcela legální a běžně použitelný. Jedná se o elektronické licence, které byly většinou používány na firemních počítačích. Jakmile byl hardware vyřazen, licence takovýchto programů se deaktivovala, díky čemuž se stala způsobilá k dalšímu prodeji, ovšem již za podstatně nižší částky. Tímto způsobem lze získat nejen známý kancelářský balíček, ale i jiné velice užitečné programy, kupříkladu antiviry. Rozhodně není potřeba utrácet za nový software horentní sumy, když ho můžete mít daleko levněji.

Publikováno: 24. 03. 2022

Kategorie: Tipy

Autor: Romana Dohnalová