Zažeňte podzimní depresi studiem angličtiny. 4 hlavní důvody, proč se v ní musíte zlepšit

Přelom podzimu a zimy většina lidí vnímá jako období vhodné tak maximálně pro lenošení u televize. Ale co kdybyste depresi zahnala diametrálně odlišným způsobem – sebevzděláváním? Pokud máte mezery v angličtině, případně jste prozatím krásu jednoho z nejrozšířenějších světových jazyků neobjevila, přečtěte si následující výčet důvodů, proč to změnit.

Umět světový jazyk se vyplatí

Angličtinou hovoří stovky milionů lidí na celém světě. Počet uživatelů průběžně stoupá a dá se očekávat, že za pár let bude „nepsanou povinností“ každého, kdo nechce zakořenit ve své rodné vesnici.

Budete rozumět textům písní

Předpokládáme, že i vy máte spoustu oblíbených interpretů, kteří zpívají v angličtině. A víte, o čem jsou jejich texty? Poslouchat melodii je jedna věc, ale rozumět hudbě v širším měřítku je úplně jiný „level“.

Online i jinde než na .cz

Internet servíruje obrovské množství informací jako na stříbrném podnose, jen pro ně natáhnout ruku. Problém je v tom, že drtivá většina webů je „in english“ neboli v angličtině. A hned máte další důvod, proč se neprodleně začít učit nová slovíčka a gramatiku.

Mnohem příjemnější cestování

Ceny letenek jsou nízko jako nikdy dříve. Cestovat se dá za hubičku – ale těžko se domluvíte se zahraničními uživateli CouchSurfingu, když neumíte dobře anglicky. Jazyk se vám však bude hodit i při toulkách po Česku – nebudete si připadat trapně, až se vás zahraniční turisté zeptají na cestu. Plynule jim vysvětlíte vše potřebné a skvěle si popovídáte. Došla jste k závěru, že se bez angličtiny neobejdete? Teď už vám zbývá jediné – přihlásit se do kvalitní jazykovky. Za nás je dobrou volbou jazyková škola v Praze 2 – Britannika. Studenti si chválí příjemné lektory a jejich efektivní přístup k výuce. Jazyková škola Praha Britannika byla otevřena v roce 2009 a kromě klasických kurzů nabízí také studijní pobyty v zahraničí v oblíbených destinacích, jako jsou Malta, Itálie a Španělsko. Naučit se dobře anglicky, a ještě si u toho užívat v zahraničí zní dobře, nebo ne?

Publikováno: 17. 12. 2018

Kategorie: Tipy

Autor: Romana Dohnalová