Tradiční perské koberce zapadnou i do moderního interiéru. Jak?

Perské nebo také orientální koberce mají prastarou historií, sahající až tisíce let zpět. I v současnosti jsou dostupné vzory, které v zemích Orientu okouzlují již celé generace. Z toho důvodu jsou pravé perské koberce cenným sběratelským předmětem a výhodnou investicí. Nejenom v zemích svého původu, také v mnoha českých rodinách představují orientální koberce tzv. rodinné stříbro. Zdaleka však nezdobí pouze klasické interiéry plné starožitností nebo interiéry v orientálním stylu. Naopak.

Orientální koberce jako dominanta pokoje

Dokonce i orientální koberec s prastarými vzory skvěle zapadne do moderního obydlí, pokud dostane prostor. Jeho motiv pak bude vyprávět příběh místa své výroby. Ať již si vyberete peršan z Iránu, Turecka, Afgánistánu, Pakistánu nebo třeba Nepálu, vždy získáte atraktivní vzhled. Takový perský koberec se stane výrazným prvkem interiéru, dominantou, která si bude rozumět i s moderním vybavením. Navíc, vedle tradičních vzorů jsou k dispozici též orientální koberce s novými nadčasovými vzory z dílen předních evropských designérů. Ti své návrhy předávají do tradičních továren, takže identita a hodnota koberce se nemění. Nakonec si můžete pořídit též zcela moderní orientální koberec s jednoduchými motivy či geometrickými vzory, který dokonale odpovídá minimalistickým trendům.

Umělecké dílo, které zahřeje

Orientální a perské koberce jsou investicí, neobyčejným designovým prvkem, navíc uměleckým kouskem. Odráží umění orientálních mistrů, kteří své řemeslné techniky v nezměněné formě uplatňují již tisíce let. Z generace na generaci si předávají také své zkušenosti s perfektními přírodními materiály, jako je ovčí vlna, bavlna nebo hedvábí. Přírodní je i způsob barvení, včetně barviva. Orientální koberec je charakteristický přírodními barvami v teplných odstínech, které působí hřejivě. Také samotný orientální koberec prohřeje a zútulní každý interiér. Líbit by se vám mohl třeba tento orientální koberec - http://www.buchara.cz. Známý prodejce Buchara nabízí originální kousky, do kterých se zamilujete na první pohled.

Publikováno: 23. 05. 2019

Kategorie: Bydlení

Autor: Romana Dohnalová