Tetování by mělo mít nějakou úroveň

Tetování už pár desetiletí nefunguje pouze jako ozdoba bývalých trestanců, ale dnes už ho má víceméně každý druhý. Jedná se o sice poměrně bolestivou, avšak velice populární záležitost. Mít na kůži nějaký hezký obrázek, případně nápis, chce v současnosti leckdo. Pokud se však pro tetování rozhodnete, měli byste zvážit několik zásadních věcí.

Je trvalé

Vzhledem k tomu, že se tetování jehlou vpravuje do spodních vrstev kůže, nečekejte žádnou lahodu. Na některých místech bolí tato praktika jen trochu, na jiných se jedná vyloženě o mučení. Než se tedy rozhodnete pro kérku, určitě si zjistěte, které tělesné partie jsou k tomu z hlediska citlivosti lepší a které nikoliv. Určitě není potřeba připomínat, že nejde o henu, takže jakmile se jednou necháte tetovat, zůstane vám na kůži daný výtvor do konce života. Už jen z toho důvodu se tedy pořádně rozmyslete, co přesně a kam chcete. Zapomeňte kupříkladu na jména lásek, ta se mohou v čase měnit a potom byste zbytečně zadělávali na problém. Kdybyste snad přeci jen udělali chybu, do jisté míry ji můžete napravit, a sice pomocí laseru, který dokáže tetování odstranit. Nejde však o nic levného. Navíc vám po takovém zákroku zůstane dosti nepěkná jizva.

Amatéry raději ne

Toužíte-li po nějakém krásném obrázku, rozhodně se vyhněte amatérům. Nejenže často své řemeslo neovládají tak, jak se chlubí, ale rovněž ne vždy dbají na hygienu. Proto byste měli raději navštívit Unholy Tattoo, kde vám udělají kérku tak, jak si přejete, a za podmínek, které odpovídají současný hygienickým standardům. S tímto tetovacím studiem v Praze jsou všichni na výsost spokojeni, takže není důvod, aby to u vás bylo jinak.

Správná péče

Samotný tatér se podílí na konečném vzhledu tetování pouze v salónu. Do jisté míry je však výsledek závislý i na vás. Je totiž potřeba se o namoženou kůži také trochu starat a nevystavovat ji několik týdnů přímému slunečnímu svitu, respektive ji namáčet. Dobré je mimo jiné i potírat novopečené tetování vhodnými krémy.

Publikováno: 21. 02. 2022

Kategorie: Móda&styl

Autor: Romana Dohnalová