Bezpečné plynové láhve pro domácí použití pořídíte snadno

Mnohým z nás se může doma hodit plynová láhev. Nejčastější použití takových lahví je třeba na vaření či grilování ale klidně také vytápění. Někteří lidé ale mohou mít k těmto zásobárnám plynu nedůvěru. Tu nicméně můžete zahodit v případě, pokud pořídíte kvalitní plynovou láhev od ověřeného dodavatele. Takové plynové láhve jsou navíc u nás k dostání prakticky na každém kroku, stačí pouze vědět kde.

Kde láhve seženete a jaké?

Velkou výhodou je vysoká dostupnost těchto lahví, které se prodávají prakticky všude. Můžete na ně narazit v rámci maloobchodní sítě prodejen většiny známých hobbymarketů a jsou k dostání také ve známých stavebninách. Prodávají se rovněž v síti některých čerpacích stanic. Kvalitní láhev je plněna také kvalitním plynem. Může to být buď čistý propan nebo propan butan. Kvalita těchto plynů je pravidelně kontrolovaná laboratorně a podléhá také patřičné certifikaci. Na toto vše se můžete spolehnout u kvalitního producenta těchto lahví. Láhve seženete ve všech typických velikostech:
  • 2kg pro kempování
  • 5kg vhodné třeba do grilů

K dispozici jsou ale i velké 33kg láhve, které obsahují čistý propan určený pro vytápění. Velikostí je k dispozici celá řada, záleží tedy na vašem konkrétní využití, proč si láhev pořizujete. Malé láhve 2 kg nebo 5 kg si můžete koupit a zaplatíte tak při prvním nákupu za samotnou láhev i za plyn. Jakmile takovou láhev spotřebujete, můžete ji potom přinést na prodejní místo, kde vám ji vymění za plnou a platíte už logicky pouze za plyn. Jiná situace je u lahví 10 kg nebo 33 kg, které se zapůjčují proti vratné záloze, tedy se neprodávají. V takovém případě platíte pouze za plyn i při prvním nákupu a za láhev složíte zálohu.

Bezpečnost na prvním místě

Kromě toho, že známkou kvalitních lahví je pravidelná kontrola kvality plynu, tak je na těchto lahvích také standardem provádět pravidelné revize a údržbu. V tomto ohledu se skutečně vyplatí obrátit se na spolehlivého dodavatele plynu, jehož plynová láhev je absolutně bezpečná. Tady je potřeba si uvědomit, že tuto bezpečnost často nedokáží zajistit lokální plniči plynu, kteří mnohdy zanedbávají údržbu.

Publikováno: 27. 01. 2022 / Aktualizováno: 12. 06. 2023

Kategorie: Bydlení

Autor: Romana Dohnalová