Suché a popraskané ruce? Víme, jaká péče pomůže

Vysušená a popraskaná kůže na rukou je nejen estetický problém. Doprovázení nás nepříjemné pocity, dlaně tiskneme k sobě a zmírňujeme pocit vysušení. Nejhorší na tom však je bolest rozpraskané pokožky, na které se porušila kožní bariéra a dovolila vniknout bakteriím a dalším látkám. Jak se s tím vším popasovat?

Čím je problém způsoben

Suchá a popraskaná kůže na rukou, ale také mezi prsty, sem tam potrápí každého. Příčin může být mnoho, výsledek mají společný. První příčinou je malé množství potních žláz na rukou a mezi prsty na rukou. Dále je potřeba si uvědomit, že naše ruce zastávají ohromné množství práce. V průběhu dne je vystavujeme častým změnám teplot ať už v létě, kdy přecházíme z mrazu do vytopených místností, tak v létě, kdy naopak z horka vstupujeme do klimatizovaných prostor, které jsou známé suchým vzduchem. Pracujeme jimi, pokožka rukou se potýká s různými desinfekcemi, barvami na vlasy, prachem nebo různými alergeny. Výsledkem všeho výše uvedeného je narušená kožní bariéra, která byla tak často narušována, že neměla prostor pro regeneraci, aby mohla pokožku na vašich rukou dostatečně ochraňovat. Dalšími příčinami suchých rukou může být nedostatečný pitný režim, nesprávný poměr přijímaných vitaminů a minerálů ať už pomocí doplňků stravy nebo nevyváženou stravou a za zmínku rozhodně stojí také nesprávné mytí rukou.

Péče o suché ruce a prevence

Jestliže pracujete s chemikáliemi či dalšími látkami, které narušují pokožku rukou, péče o ruce je velmi důležitá. Dodržujte pitný režim, dbejte na dostatečný příjem vitaminů a minerálů a zaměřte se na správné mytí rukou, které má nejlépe probíhat pod vlažnou vodou za použití šetrných přípravků. A co je velmi důležité – mazat, mazat, mazat! Speciálně vyvinutý krém na suché ruce Dermaguard chrání vaši pokožku po dobu až 6 hodin, hydratuje, chrání a napomáhá obnovovat kožní bariéru.

Publikováno: 22. 06. 2022

Kategorie: Zdraví

Autor: Romana Dohnalová