Skákání na trampolíně: Zbavte se nadváhy a celulitidy!

Trápí-li vás nadváha, pořiďte si trampolínu. Díky ní totiž zaručeně zhubnete. Zní to až moc jednoduše na to, aby to byla pravda? Jenomže ona to pravda je. Skákání na trampolíně není jen zábavné, ale zároveň velmi efektivní z hlediska spalování kalorií. K dalším pozitivním účinkům patří celkové posílení svalstva, prevence proti kardiovaskulárním onemocněním a v neposlední řadě posílení kloubů. Zaskákat si můžete ve fitku, nebo doma - třeba na trampolíně 305 cm (nejprodávanější rozměr). Přeci jen nejde o nijak zásadní investici, tak proč neudělat radost sobě i dětem?

Lepší než jogging i jízda na kole!

Zhubnout se dá různými způsoby, ale co když vám nic neříká běhání či cvičení? Pak pro vás bude hubnutí na trampolíně jasnou volbou. O efektivitě této metody se již vyslovili i renomovaní odborníci. Ředitel výzkumu rehabilitace na univerzitě v San Diegu James White uvedl, že jde o mnohem lepší způsob spalování tuků než běhání, jogging a jízda na kole. Pro představu – třicet proskákaných minut rovná se spálených 550 kJ. Navíc nedochází k nežádoucímu zatížení kloubů, jako tomu je právě při běhání. V případě kvalitní trampolíny s ochrannou sítí je zanedbatelné i riziko zranění. K výronům kotníku či utrženým vazům prakticky nedochází.

Skákáním ku zdraví

Skákání na trampolíně má pozitivní vliv na fungování lymfatického systému. Ten slouží k odplavení škodlivých látek z organismu a úzce souvisí s imunitou. Funkčnost lymfatického systému logicky ovlivňuje proces hubnutí – když však lymfa neproudí, tukové buňky nabývají na objemu, objevují se otoky a celulitida. Díky pohybu lze tyto neduhy eliminovat. Ačkoliv je to k nevíře, skákání na trampolíně je velmi šetrné ke kostem a kloubům. Tělo na podložku nedopadá celou vahou a pohyb je proto bezbolestný. Pravidelným cvičením na trampolíně tak nejenže zhubnete, ale zároveň si udržíte pevnou svalovou a kostní hmotu. Potřebujete snad další důvody, proč si trampolínu pořídit?

Publikováno: 15. 02. 2018 / Aktualizováno: 29. 05. 2023

Kategorie: Zdraví

Autor: Romana Dohnalová

Tagy: hubnutí trampolína | jak zhubnout | skákání na trampolíně