Co mají společného malé děti a senioři? Potřebují nepřetržitou péči

Výše položená otázka se samozřejmě nevztahuje na všechny ratolesti a seniory, ovšem v případě většiny hodně malých dětí i lidi v pokročilejším věku je často nepřetržitá péče nezbytná. Ale co si počít v případě, když jedné či druhé skupině nemůžete věnovat celý den? Nabízí se různá řešení, ale jako nejschůdnější se jeví hlídání pod taktovkou profesionální agentury.

Komu svěřit malé dítě? Aneb zkušená paní na hlídání jako ideální řešení

Pro matku je to vždy stres, protože nikdo jiný se o dítě nedokáže postarat jako ona. Ale co když musí nastoupit do zaměstnání a nemá ve svém blízkém okolí nikoho, kdo by se o dítko na několik hodin denně postaral? Profesionální hlídání dětí je v tomto směru bezkonkurenční. Renomovaná agentura zaměstnává pouze kvalifikované chůvy, na které se lze stoprocentně spolehnout. Rodiče si sami mohou vybrat, komu svůj největší poklad svěří a v případě jakýchkoliv nesrovnalostí paní na hlídání kdykoliv vyměnit za jinou. Agenturní hlídání dětí je sice o něco dražší oproti studentům či samostatně působícím chůvám, ale na druhou stranu vám ušetří mnoho starostí i času - komunikace se zavedenou agenturou je naprosto bezproblémová a můžete se spolehnout na to, že k vám domů pošle někoho, kdo stoprocentně odpovídá vašim specifickým požadavkům.

Potřebujete někoho na hlídání seniora?

Agentura vám vytrhne trn z paty také v případě péče o seniory. Máte-li ve svém rodinném kruhu osobu vyžadující nepřetržitý dohled a asistenci, opět se můžete obrátit na zkušené odborníky, kteří se o seniora postarají v jeho domácím prostředí po dobu, kdy vy nebudete moct. Agenturní hlídání seniorů může být cenově výhodnější než umístění do penzionu, protože si ho lze objednat jen na určitou část dne (více vám prozradí konkrétní ceník péče o seniory), a navíc budete mít jistotu, že je o vašeho příbuzného dobře postaráno.

Publikováno: 26. 06. 2018 / Aktualizováno: 29. 05. 2023

Kategorie: Lifestyle

Autor: Romana Dohnalová

Tagy: hlídání dětí | péče o seniory