Proč je důležité obléknout na kolo skvěle padnoucí dres?

Milovníci jízdy na kole moc dobře vědí, že bez cyklistického dresu se nebudou cítit komfortně. Ono se to na první pohled laikovi nezdá, ale je to pravda. Jen si představte, že se vydáte třeba na padesáti kilometrovou trasu v plandavých teplákách a rozevlátém tričku. V tomto úboru se nebudete cítit pohodlně. V dnešní době si můžete vybírat z pestrého množství oblečení na kolo. Je úplně jedno, zda vyrážíte po silnici, do hor či jedete lesem. V dresu budete jako v bavlnce. Když si svůj outfit sladíte i s barvou kola, budete za hvězdy. Nemluvě o plejádě praktických vlastností, jimiž dresy oplývají. Nabízející pohodlí oceníte v každém počasí.

Buďte atraktivní i na kole!

I když nepatříte k cyklistům, kteří vyjíždějí do terénu třikrát týdně, cyklistický dres si určitě pořiďte. Za prvé se nejedná o vysokou položku a váš rodinný rozpočet to bezpochyby nezruinuje. Za druhé byste měli znát svou velikost. Pokud si s ní nevíte rady, poraďte se s odborníky a sledujte velikostní tabulky. Za třetí si uvědomte, v jakém počasí budete vyjíždět. Můžete si pořídit dresy Castelli s rukávy i bez rukávů. V chladnějším období se vyplatí zakoupit modely zateplené nebo s membránovou podšívkou. Za čtvrté je dres prodyšný a dokáže odvádět pot z těla. Je lehký a materiál vám poskytne při jízdě absolutní svobodu. Super kousky jsou nepromokavé či rychle uschnou, což oceníte při jízdě v dešti. Vrtochům počasí nikdo neporučí!

Co ještě vědět?

Pokud se vám líbí silniční kolo Bianchi, modely Bungi Bungi, Kona nebo Rock Machine, pořiďte si k nim také dresy. V chladnějších ránech vás zahřejí a v horkém počasí zase zchladí. Klíčem k úspěchu je zvolit skvěle padnoucí model. V tomto ohledu jsou dobré produkty opatřené silikonovým proužkem ve spodním švu.

Publikováno: 03. 10. 2022

Kategorie: Móda&styl

Autor: Romana Dohnalová