Přírodní léčiva aneb víte, s čím vám pomůže orsej a kopr?

Sílu přírodních léčiv znali lidé už ve starověku. Znalosti našich předků ovšem přebila farmacie. Samozřejmě je dobře, že některé léky vznikly. Co bychom si asi počali bez antibiotik? Přesto není od věci, když se čas od času vracíme ke kořenům a drobnější potíže řešíme přírodní cestou. Je mnohem šetrnější, a navíc jejím prostřednictvím můžeme vyhnout případným nežádoucím účinkům. Víte, že problémy s trávicí soustavou se dají řešit třeba pomocí orseje nebo kopru? Zjistěte o těchto bylinkách více!

Orsej jarní na zácpy i kurděje

Trápí vás zácpa, horečka nebo onemocnění sliznice? Hledáte způsob, jak léčit kurděje, úplavici nebo ischias? Ve všem vám pomůže jarní orsej. Tuto rostlinu jistě všichni znáte, je vidět každé jaro a možná si o ní pamatujete, že je jedovatá. Tak jak to ve skutečnosti je? Léčí, nebo ubližuje? Pravdivá jsou oba tvrzení. Účinek orseje záleží čistě na stavu, v jakém rostlinu konzumujeme. Za syrova je jedovatá, a to jak pro lidi, tak pro dobytek, proto by měli majitelé stád dávat pozor, aby jej zvířata nespásala. Když se ovšem orsej uvaří nebo podusí, jedovatost se vytrácí. Odvar z 250 g listů je lék na mnohé různé potíže. Věděli o tom již staří Řekové a Římané. Pěstování orseje není nikterak náročné, neboť je to velmi odolná trvalá bylina.

Kopr vonný posiluje imunitní systém

Vonný kopr je silně aromatická bylinka, která dorůstá do výšky až 90 cm. Díky tomu dříve lidé věřili, že působí proti čarodějnictví. Kopr obsahuje vysoké množství vitaminu C, a tak zlepšuje činnost imunitního systému. Dále v něm najdete vitamin A, mangan a železo. Uklidňuje mysl a zlepšuje kvalitu spánku. Působí dobře na trávicí soustavu, tlumí bolesti a udržuje zdravé kosti. Chtěli byste se o léčivých bylinkách dozvědět více a řešit své zdravotní problémy přírodní cestou? Podrobnější informaci nejen o orseji a kopru, ale také dalších léčivkách, najdete na Farmazdravi.cz.

Publikováno: 02. 11. 2019

Kategorie: Zdraví

Autor: Romana Dohnalová