Jak ulevit unaveným očím?

Unavené oči jsou běžným problémem dnešní doby. Lidé tráví spoustu času u počítače, do obrazovek koukají v práci a pak ještě večer ve volném čase, když hrají hry nebo sledují televizi. Zrakový orgán na tohle není stavěný, není přizpůsobený na neustálé koukání do blízka. Problémy s pálením a zarudnutím očí mívají nejčastěji lidé pracující v kanceláři. Ti by se tedy měli nejvíce snažit své oči nějakým způsobem podpořit a co nejvíce jim ulevovat od pohledu do obrazovky, je-li to možné.

Dělejte si pravidelné přestávky

Při koukání do počítače je pro oči nejhorší, že se musí dívat pořád do stejné vzdálenosti. Proto si aspoň jednou za hodinu udělejte pauzu a zaměřte se na nějaký vzdálenější cíl. Zadívejte se z okna nebo aspoň na druhý konec kanceláře. Stačí na pár minut.

Pořiďte si zvlhčující kapky

Jestli vás trápí zarudlé oči, bude nejlepší koupit si zvlhčující kapky. Někdy mají oči při koukání do obrazovky tendenci méně mrkat, nestačí se samy zvlhčit, a tak jim musíte trochu pomoct.

Ve volném čase omezte sledování obrazovek

Místo televize si čtěte, místo sezení u počítače si jděte ven zasportovat či na procházku. Snažte se o trochu jinou aktivitu než jen o další sezení před obrazovkou.

Choďte včas spát

Někdy mohou být unavené oči i příznakem obyčejné únavy. Proto dostatečně spěte, snažte se aspoň o sedm hodin denně. Schválně pozorujte, že když spíte málo, budou následující den oči z koukání do obrazovky daleko unavenější.

Vyživte oči zevnitř

Při časté práci u počítače je dobré oči nějakým způsobem podpořit. Dobrý je vitamín A, nebo třeba výtažky ze světlíku lékařského. Nemusíte se vydat sbírat bylinky, stačí si pořídit doplněk stravy. Na GigaLekarna.cz seženete BETAVID se světlíkem lékařským 60 tablet Naturvita, který je na podporu očí ideální. Hodí se také v období změny času, kdy jsou kratší dny a dříve tma.

Publikováno: 25. 08. 2018

Kategorie: Zdraví

Autor: Romana Dohnalová

Tagy: unavené oči