Lifestyle

Úniková hra: Povyražení pro ušlápnuté manžele

Jste ideální manželka, či vzorný manžel? Žijete roky v manželství a máte pocit, že už vás nic na světě nemůže překvapit? Nudíte se, brali byste únik od všední reality, ale bojíte se, že šlápnete vedle a ohrozíte rodinu? V tom případě máte velký smysl pro odpovědnost, který vám nelze než schválit a závidět. Přesto všechno nemusíte být odsouzeni k věčné nudě a ušlápnutému maloměšťáctví.

I ten sebeasketičtější člověk má nárok popustit uzdu fantazie, pobavit se, zasmát se a odreagovat. Pokud jste si doteď marně lámali hlavu, kde, máme pro vás odpověď. Jmenuje se úniková hra. Jedná se o dobrodružnou hru na fiktivním základě, kterou prožívá hráč, coby reality-show hrdina. Účelem jeho působení je v rámci časové osy zorientovat se v prostoru, splnit zadané úkoly, najít stopy a indicie, vyřešit série hádanek a uniknout z místnosti ve stanoveném čase.

Jako PC- hrdina

Předlohou pro escape game Praha byly počítačové hry z přelomu tisíciletí, kdy hlavní hrdina měl překonat veškeré nástrahy a vyřešit danou situaci v lokálním pojetí. Například některé hry nabízely únik z vězeňské cely nebo vesmírné stanice, deaktivaci nálože šíleného profesora nebo návrat do středověku. První úniková hra byla vytvořena v Japonsku v roce 2007. Od roku 2011 se začaly únikovky rozšiřovat po většině kontinentů.

Nic není, jak se zdá

Praha nezůstala pozadu. Úniková hra Praha nabízí hned šest hracích scén, jež vynikají realistickými kulisami, zajímavým příběhem a vysokou úrovní ztvárnění. Interiér her je členitý, hráči pracují s momenty překvapení, okamžiky, kdy se musí rozhodnout a dík svým činům mohou zcela zvrátit děj. Hry jsou koncipovány tak, aby stupňovaly a umocňovaly napětí.

Hry jsou určeny pro 2 až 6 osob. Doporučený věk hráčů je od 15 let. Hra (Doupě neřesti) s erotickým podtextem pak od 18ti let. A nezapomnělo se ani na děti. Pro mladší generace jsou k dispozici následující hry: úniková hra pro děti Jungle a neméně zábavná úniková hra pro děti Praha Zlobr. Přijďte to testnout „live“.

Dopřejte si relax. Kde hledat ubytování?

Toužíte po odpočinku, relaxaci a klidu od všedních pracovních dní? Dopřejte si dovolenou na samotě, u lesa nebo v příjemném prostředí u vody. Stránka chaty k pronájmu Vám nabízí výborné možnosti ubytování a v neposlední řadě i zajímavé tipy na výlety. Klikněte například na podstránku ubytování Lednice a rezervujte si pobyt přímo u majitele. Je tak mnoho krásných míst v našem rodném Česku, stačí si jen vybrat co Vám nejvíce vyhovuje.