Úniková hra: Povyražení pro ušlápnuté manžele

Jste ideální manželka, či vzorný manžel? Žijete roky v manželství a máte pocit, že už vás nic na světě nemůže překvapit? Nudíte se, brali byste únik od všední reality, ale bojíte se, že šlápnete vedle a ohrozíte rodinu? V tom případě máte velký smysl pro odpovědnost, který vám nelze než schválit a závidět. Přesto všechno nemusíte být odsouzeni k věčné nudě a ušlápnutému maloměšťáctví. I ten sebeasketičtější člověk má nárok popustit uzdu fantazie, pobavit se, zasmát se a odreagovat. Pokud jste si doteď marně lámali hlavu, kde, máme pro vás odpověď. Jmenuje se úniková hra. Jedná se o dobrodružnou hru na fiktivním základě, kterou prožívá hráč, coby reality-show hrdina. Účelem jeho působení je v rámci časové osy zorientovat se v prostoru, splnit zadané úkoly, najít stopy a indicie, vyřešit série hádanek a uniknout z místnosti ve stanoveném čase.

Jako PC- hrdina

Předlohou pro escape game Praha byly počítačové hry z přelomu tisíciletí, kdy hlavní hrdina měl překonat veškeré nástrahy a vyřešit danou situaci v lokálním pojetí. Například některé hry nabízely únik z vězeňské cely nebo vesmírné stanice, deaktivaci nálože šíleného profesora nebo návrat do středověku. První úniková hra byla vytvořena v Japonsku v roce 2007. Od roku 2011 se začaly únikovky rozšiřovat po většině kontinentů.

Nic není, jak se zdá

Praha nezůstala pozadu. Úniková hra v Praze nabízí hned šest hracích scén, jež vynikají realistickými kulisami, zajímavým příběhem a vysokou úrovní ztvárnění. Interiér her je členitý, hráči pracují s momenty překvapení, okamžiky, kdy se musí rozhodnout a dík svým činům mohou zcela zvrátit děj. Hry jsou koncipovány tak, aby stupňovaly a umocňovaly napětí. Hry jsou určeny pro 2 až 6 osob. Doporučený věk hráčů je od 15 let. Hra (Doupě neřesti) s erotickým podtextem pak od 18ti let. A nezapomnělo se ani na děti. Pro mladší generace jsou k dispozici následující hry: úniková hra pro děti Jungle a neméně zábavná úniková hra pro děti Praha Zlobr. Přijďte to testnout „live“.

Publikováno: 26. 02. 2020

Kategorie: Lifestyle

Autor: Romana Dohnalová