Penzion nedaleko Karlštejna nabídne ubytování nejen mladým rodinám

Chcete poznat region, který utvářel českou státnost? Středočeský kraj má mnoho krás, ale povodí řeky Berounky stojí skutečně na piedestalu turistického zájmu. Je to i díky hradu, jehož autorem je římský císař Karel IV. Ale pravdou zůstává, že Karlštejn je jen jedním dílkem z velké mozaiky plné snů, kterou může objevovat každý vášnivý turista.

Nabízí se nádherná příroda, stejně jako cyklostezky, zříceniny a místa, která stojí za krátkou procházku. Exotické destinace mohou počkat, proč neprozkoumat rodnou zemi pěkně zblízka? Výlet s rodinou, jenž si během jarních nebo letních měsíců užijete, bude patřit k nezapomenutelným.

Tradiční restaurace a prvorepubliková atmosféra

Originalita především, takový je penzion Karlštejn! Pokud máte rádi atmosféru starých časů, jste tu správně. Samozřejmostí je nejen veškerý moderní komfort, ale také restaurační zařízení s českým prvorepublikovým srdcem. Téměř stoletá historie, sázka na tradici a blízkost několika přírodních památek.


Takové je ekonomické rodinné ubytování nejen pro jarní a letní výlety, které najdete jen krátkou procházku od hradu, jenž se stal jedním z nejvýznamnějších českých odkazů na lucemburskou dynastii. Parkování v blízkosti ubytování, to je vždy důležité téma. Návštěvníky jistě také potěší kontinentální snídaně, která dodá dostatek sil na celodenní procházky historií a přírodou.

Připravena je tady desítka pokojů

K dispozici jsou dvou a čtyřlůžkové pokoje, na výběr je celkem z desítky různých variant. Nebo chcete prostorný apartmán s kuchyňkou, pokud jedete v doprovodu party přátel? Navštívit můžete i další známá místa, kromě hradu nesoucího císařovo jméno je to například klášter ve Svatém Janu pod Skalou, pokud vás láká také originální sakrální architektura.

Publikováno: 29. 03. 2023

Kategorie: Cestování

Autor: Romana Dohnalová