Ochutnejte Itálii přes víno

Snad každý, kdo navštíví Itálii, si užívá gastro požitky. A mezi ně patří víno. Co jiného k těstovinám než lehký nápoj rozličných chutí? Pokud si chcete užívat středomořské dobroty i u nás doma, vyberte si to nejlepší.

Kvalitní víno z Itálie

Víte, proč je italské víno oblíbené? Je to tím, že italské vinice nabízí jeden z nejpestřejších výběrů vín světa. Každý region této země totiž produkuje svá vína, takže můžete mít kousky ze severních i jižních svahů. Z míst, kde je stále teplo, nebo odjinud, kde zavládnou i mrazy. Oblíbenou vinařskou oblastí je Piemont, kde nastartovali pěstování vína Etruskové, kteří vylepšili dosavadní techniky výroby vína, jež znali od starých Římanů. Samozřejmě je významným regionem i Toskánsko. Nejen odtud se víno vyváželo nejprve do dalších středomořských oblastí, pak postupně do celé Evropy a následně do zbytku světa. V mnohých oblastech se tak snažili přijít na techniky pěstování, aby mohli napodobit vynikající profily italských vín. A odkud jsou nejlepší vína? Odevšud, ale pokud chcete všeobecný návod, na severovýchodě a severozápadě se produkují dobrá bílá vína, na jihu země zase najdete sicilské a kampánské druhy.

Nejlepší italské víno

Jestli hledáte e-shop, kde italskému vínu rozumí, pak se obraťte na VinoDoc. Zde mají velký výběr tisíců vzorků, které pravidelně aktualizují na základě osobních ochutnávek přímo na italských vinařských veletrzích, výstavách i díky návštěvám vinařství v Itálii. V nabídce najdete produkci šesti desítek vinařství z Itálie, čímž je tento obchod největším online specialistou na italská vína u nás. Najdete zde opravdové skvosty jako například Primitivo di Manduria "San Gaetano" DOP 2019. Jde o temné, až neprůsvitné víno. Purpurový mok chutná po lesních plodech, jako jsou ostružiny, borůvky a černý bez. Chuť vína umocňuje kořenitost z dubových sudů, v nichž víno zraje alespoň 6 měsíců. A co se hodí k vínu? Skvělá jídla, která si lze připravit z panenských olivových olejů a balzámových octů, jež VinoDoc rovněž nabízí. Protože když už ochutnávají to nejlepší z Itálie, nemohou se vyhnout ani těmto dobrotám.

Publikováno: 23. 05. 2022

Kategorie: Lifestyle

Autor: Romana Dohnalová