Cestování

Krnajska Gora: Skvělé lyžování a nejen to. Objevte krásy Slovinského turistického střediska!

Kam za nevšedními cestovatelskými zážitky? Pokud jste doposud míjeli Slovinsko, máte šanci to napravit. A udělejte to dříve, než bude plné českých turistů, protože ti jeví o malýstředoevropský stát rok od roku větší zájem. Největší pozornost budí nejznámější turistické středisko Krnajska Gora. Není se čemu divit, má v rukávu nejedno eso, a to i pro nelyžaře.

Důvodů, proč si rezervovat hotel Krnajska Gora a strávit zde alespoň pár dní, je víc než dost. Jedním z častých důvodů je prohlídka turistických zajímavostí. Například architektonických raritek v podobě pozdně gotického kostela Nanebevzetí Panny Marie původem z 16. století.

Krnajska Gora byla malou osadou, ovšem dnes se řadí ke kosmopolitním alpským střediskům a vybízí k dovolené po celý rok. Nachází se jen pár kilometrů od rakouských a italských hranic, takže zde můžete vyrazit i v případě dovolené v některé z těchto dvou zemí. Na druhou stranu se nabízí otázka, proč si ve „slovinském Špindlu“, jak se Krnajske Gore často přezdívá, neudělat plnohodnotnou dovolenou.

Ačkoliv Krnajska Gora leží v poměrně malé nadmořské výšce (810 m), zdejší klimatické podmínky doslova nahrávají milovníkům zimních sportů. Dostatek sněhových přeháněk garantuje perfektní lyžovačku a zdejší lanovky, vleky a sjezdovky odpovídají „alpským standardům“. Na své si přijdou rekreační i pokročilí lyžaři, tratí všech úrovní je zde dostatek.

Rezervujete-li si Krnajska Gora hotel v létě, také nebudete litovat. Malebné prostředí vybízí k výletům na kole i k pěší turistice (např. k jezeru ikonickému jezeru Jasna). Navíc se zde nachází množství atrakcí – například bikepark a bobová dráha.

Za zmínku stojí také přítomnost mnoha hotelů s wellness centry. Milovníci relaxace si zde určitě přijdou na své a stejně tak i příznivci hazardních her. Ve městě se totiž nachází i kasino.

Dopřejte si relax. Kde hledat ubytování?

Toužíte po odpočinku, relaxaci a klidu od všedních pracovních dní? Dopřejte si dovolenou na samotě, u lesa nebo v příjemném prostředí u vody. Stránka chaty k pronájmu Vám nabízí výborné možnosti ubytování a v neposlední řadě i zajímavé tipy na výlety. Klikněte například na podstránku ubytování Lednice a rezervujte si pobyt přímo u majitele. Je tak mnoho krásných míst v našem rodném Česku, stačí si jen vybrat co Vám nejvíce vyhovuje.