Jed na krysy vyřeší nekonečné potíže se škůdci

Každoroční evergreen sužující zahrádkáře a chalupáře se pomalu blíží. Okupaci nepříjemných malých hlodavců lze se železnou pravidelností očekávat s příchodem teplejších jarních dnů. Dřív napáchají nepříjemné škody zkuste se na ně patřičně vyzbrojit a eliminovat jejich řádění.

Kdo škodí nejvíc?

Drobní savci, které někdo dokonce považuje za domácího mazlíčka, dokážou být velice nepříjemnými společníky. Krysy, potkani, myši, myšice a všichni jejich příbuzní nechtěně operují zejména v potravinářském a zemědělském průmyslu. Jejich největším nebezpečím je, že nepohrdnou ničím. Ačkoliv si myši pojíme především díky slavné pohádce se sýrem, pravdou je, že si s chutí pošmáknou na čemkoliv, a to i třeba na kůži a papíru. Proto před nimi není prakticky nic v bezpečí. Poukázat na jednotlivého viníka je v tomhle případě těžké, protože hlodavci celosvětově znehodnotí až třetinu úrody.

Myši jako nositelé nebezpečných nemocí

Ač slouží na jedné straně jako pokusní zvířata a věda i lidstvo jim vděčí za mnoho zásadních objevů, na druhé straně myši představují ohromné nebezpečí. V dávných dobách byly přenašeči morových epidemii a měly na svědomí desítky tisíc lidských životů. A nejen mor byl nemocí, kterou hlodavci úspěšně přenášeli a přenáší dodnes. Jejich prostřednictvím se pořád šíří třeba toxoplazmóza, leptospiróza nebo Wilova žloutenka či klíšťová encefalitida.

Zbavte se krys, než nadělají velké škody

Pokud se i ve vaší chalupě nebo na zahradě udomácnily myši, zakročte radši dřív, než stihnou napáchat škody. Můžete zvolit domácí způsob a do pastiček naklást plátky sýrů. Výsledek je ovšem v takovém případě poněkud nejistý. Použít jed na krysy je mnohem účinnější a výsledek zaručený. Pozor dejte akorát na umístění jedu, aby jej neobjevily třeba děti. Tento způsob likvidace krys je nejen účinný, ale i humánní.

Publikováno: 03. 03. 2020

Kategorie: Tipy

Autor: Romana Dohnalová