Kelímek papírový je prostě fenomén, který se hned tak nepřežije

Jednorázové nádobí doslova uhranulo všechny, kdo chtějí pařit a vařit, avšak nevoní jim mytí nádobí. Ono pravdou je, že někde v přírodě to rozhodně není ničím pohodlným, ale ani ekologickým. Omývat omastek ve studánce je rozhodně větší nešvar než nechat v ohni shořet pár kousků papírového nádobí. Máte jej pro letošní rok dostatek? Naše domácnost má několik sad talířů a hrnků, avšak nikdy v ní nechybí ani dostatečná zásoba papírového nádobí. Je praktické. Tácek papírový sice doma v kuchyni na servírování dětmi tak oblíbených párků nevytáhneme, ale jakmile grilujeme na zahradě, to už je něco jiného. Žádný stres z rozbitých talířů, žádná práce s nošením nádobí nahoru a dolů do prvního patra, ani s mytím nádobí po grilovačce. Praktické jsou i papírové talířky, ty však děti vždy dříve pomalují barvami – fixami i temperami, takže je spíš využíváme jako moderní umění na ledničku. Papírové nádobí není rozhodně přežitkem ani v době, kdy se dává důraz na ekologii více než kdy jindy. Jedna myčka napěchovaná chemií na mytí, protože bez ní je nádobí po mytí stejně špinavé jako před ním, rozhodně není ekologičtější než pár kousků papírového nádobí, které necháme shořet v ohništi.

Nádobí se stylem

Pořádáte ve firmě akci pro zaměstnance, nebo pro obchodní partnery? Nebojte se papírového nádobí. To moderní je stylové. Třeba hnědý kelímek papírový. Vypadá hezky, moderně, netradičně i ekologicky. Nelze mu nic vyčíst, ani když jej použijete na poněkud luxusnější akci. I profi cateringové firmy vám dnes směle doporučí servírovat na podobném nádobí. A pokud chybí oheň, kde lze toto papírové nádobí hned proměnit na popel, nezapomeňte dát do prostoru koš na tříděný odpad. Ať je jasné, že recyklujete. Patří to ke kultuře moderních firem.

Kde pořídit papírové nádobí?

Firma Jarico má ve svém sortimentu veškeré papírové nádobí, které se vám bude hodit doma, na chalupě i ve firmě. Společnost se zaměřuje na velkoobchod i maloobchod s obalovými materiály, jednorázovým nádobím, ale rovněž s hygienickými a čisticími potřebami.

Publikováno: 27. 07. 2022

Kategorie: Lifestyle

Autor: Romana Dohnalová