Kam na exotickou dovolenou? Inspirujte se!

Komu už nestačí Evropa a rád by zkusil něco odlišného, většinou vsadí na exotickou dovolenou. A ta může být tradiční i netradiční. Do některých oblastí už se totiž jezdíme ohřát poměrně běžně, i když jsou od nás pěkně daleko, jiné jsou méně „profláknuté“, další dokonce až dobrodružné.

Nástrahy cizokrajných zemí

Řada lidí už do hledáčku dostává kromě tradičních evropských dovolenkových destinací i země exotické. Vnímají je většinou jako bezpečné, nebojí se cestovat ani s dětmi. Pravdou je, že v určitých zemích je daleko bezpečněji než v Evropě. Musíme se ale připravit na jiné nástrahy. Třeba nezanedbat povinné očkování, pokud pro cestu do cílové země nějaké existuje, a zjistit si specifika této oblasti. Nepřekvapí nás pak teplota, fauna a flóra, zvyky lidí, možnost placení ani skladba jídelníčku.

V lednu za teplem

Hitem jsou zájezdy v době, kdy u nás panuje nevlídno a chlad. Není problém v lednu vyrazit do tropického ráje a ohřát se. Nevíte, kam na dovolenou? Svou popularitu si drží klasické exotické destinace jako Thajsko, Seychely, Kanárské ostrovy, Kapverdské ostrovy, Maledivy a Bali. K nejdostupnější exotice se řadí tolik oblíbený Egypt, kde si užijeme jak horko, relax a koupání, tak i potápění.

Méně tradiční destinace

Stále více lidí míří na Srí Lanku, do Spojených arabských emirátů, na Zanzibar, do Dominikánské republiky, nebo dokonce na Kubu. Objevujeme Jordánsko, Keňu, Kostariku, Jamajku, Venezuelu, Brazílii nebo Vietnam. Na chuť přicházejí Češi i obřím výletním lodím. Na plavbě objeví mnoho krásných míst, rozmanité země a odnesou si nezapomenutelné zážitky. Jde už ale o hodně luxusní dovolenou, kterou si nemůže dovolit úplně každý. Podobně jako cestu do některých vzdálených exotických zemí letadlem. Lepší ceny vás čekají při koupi zájezdů first minute nebo last minute. Vyplatí se zvolit kvalitní exotickou dovolenou na míru.

Pozor na vhodné načasování

Dejte si pozor, abyste do vysněné země přijeli ve vhodnou dobu. Ne po celý rok je v těchto exotických rájích ideální počasí. Mimo sezonu nelze očekávat tak úžasné podnebí, čeká vás více dešťů, či dokonce bouří. Odměnou za to, že se trochu uskromníte a slevíte ze svých představ, ale může být daleko menší nával turistů. Takže je to na každém, co je jeho prioritou, a co chce v dané zemi poznat. Určitě se vyplatí sledovat bezpečnostní situaci, hlavně v zemích, kde není úplně klidno a bezpečno. A to z hlediska bezpečnostní situace i zdraví. Existují země, kam se momentálně vůbec nedoporučuje jezdit. Sledujte proto stránky Ministerstva zahraničních věcí České republiky.

Publikováno: 27. 10. 2018

Kategorie: Cestování

Autor: Romana Dohnalová