Hledáte spolehlivého a levného dodavatele zlata?

Nejlevnějšího prodejce zlata v ČR najdete na adrese zlatemince.cz. Prodejnu má v Praze v budově Obecního domu. Ale pozor, prodejna je ve druhém patře! Nikoliv v přízemí. Abyste nezabloudili, použijte služební vchod (z ulice u Obecního domu) hned vedle výlohy Blanky Matragi a nechejte se vyvézt výtahem do druhého patra.

Za nízké ceny získáte zlato i v Brně, v ikonické cihlové budově Dornych, vedle Vaňkovky. Právě nízká cena a vysoké skladové zásoby přivádí k tomuto tradičnímu prodejci investičního zlata a stříbra nové zájemce o bezpečné uložení finančních prostředků do drahých kovů.

Že jsou ceny zlatých cihel a zlatých mincí u tohoto prodejce skutečně nejnižší, se můžete přesvědčit na stránce investiční zlato. Ceník v euro je na stránce investičné zlato.

Přízemní cenou zlata se tento prodejce výrazně odlišuje od ostatních nabídek na trhu. Potvrzuje to i jeho umístění na prvním místě loňského srovnání finančních produktů v kategorii prodejců drahých kovů (soutěž pořádá server Finparáda společnosti Scott & Rose).

Zlato láme rekordy: Je to správný čas na investici?

Zlato v posledních týdnech zaznamenalo strmý růst ceny a překonalo tak i ta nejodvážnější očekávání investorů. Mnozí se tak ptají, zda je to ten správný čas na investici do tohoto drahého kovu. Analytici se shodují, že růst ceny zlata pravděpodobně bude pokračovat i nadále, a proto by investice do něj mohla být chytrým krokem.

Je ale důležité poznamenat, že investování do zlata není bez rizika. Cena zlata může kolísat a v krátkodobém horizontu i klesat. Proto je důležité investovat jen peníze, které si můžete dovolit ztratit.

Jak investovat do zlata v Česku?

V České republice se zlato ve formě zlatých cihel a slitků nevyrábí. Na našem trhu se ale běžně prodávají zlaté cihly švýcarských rafinérií. Nabídka je široká a ceny se u jednotlivých prodejců liší. Je proto důležité ceny porovnat a vybrat si spolehlivého prodejce s dobrou pověstí.

Nejkonzervativnější investicí do zlata je jeho nákup v fyzické podobě, tedy ve formě cihel nebo mincí. Vyhněte se všem formám nákupu virtuálního zlata, spoření do zlata nebo akcií zlatých dolů. Vždy požadujte fyzické zlato, které budete mít pod kontrolou.

Zde je několik tipů pro investování do zlata:

  • Investujte jen peníze, které si můžete dovolit ztratit. Zlato je sice vnímáno jako bezpečný přístav, ale jeho cena může kolísat.
  • Nakupujte zlato od spolehlivého prodejce. Porovnejte ceny a vyberte si prodejce s dobrou pověstí.
  • Investujte do fyzického zlata. Vyhněte se virtuálnímu zlatu, spoření do zlata a akciím zlatých dolů.
  • Zlato skladujte na bezpečném místě. Můžete si ho uložit doma v trezoru nebo v bankovní schránce.
  • Diverzifikujte své portfolio. Neinvestujte všechny své peníze do zlata. Investujte i do jiných aktiv, jako jsou akcie, dluhopisy a nemovitosti.

Zlato může být cenným doplňkem vašeho investičního portfolia. Pomůže vám ochránit jmění před inflací a geopolitickou nestabilitou. Je ale důležité investovat zodpovědně a s rozvahou.

Pamatujte, že před investováním do zlata je vždy vhodná konzultace s finančním poradcem.

Publikováno: 13. 04. 2024 / Aktualizováno: 20. 04. 2024

Kategorie: Finance

Autor: Adéla Novotná