Henna a další přírodní barvy na vlasy. V čem jsou lepší než umělé barvy?

Henna představuje oblíbený přírodní prostředek pro barvení vlasů. V zásadě se jedná o ozdobný keř rozšířený především v Indii a Africe, ze kterého se získává pigment. Z listu keře jemně namletý rostlinný prášek pak barví vlasy do oranžova až mahagonova, v závislosti na odstínu vlasů; světlé a blonďaté do oranžového, hnědé vlasy do mahagonového odstínu. Víte, čím se Henna a další přírodní barvy na vlasy liší od těch umělých?

Výhody přírodních barev na vlasy

Podle posledních průzkumů až 65 % žen trápí svoje vlasy umělými barvami, které při dlouhodobém používání vlasy nezanedbatelně poškozují a pro citlivější jedince představují vysoké riziko pro vznik kožních problémů a alergických reakcí. Přírodní barvy na vlasy nejčastěji tvoří vedle nejznámější henny také složky alma a brahma. Společnou vlastností těchto alternativ je UV filtr, který kladně působí na zacelení vlasových vláken. V závislosti na konkrétních produktech pak přírodní barvy na vlasy oproti umělým barvám vynikají zejména těmito charakteristikami:
  • 100% přírodní barvivo;
  • šetrnost vůči životnímu prostředí i lidskému zdraví;
  • regenerační a zpevňující účinky;
  • posílení objemu a lesku vlasů;
  • antiseptické a antibakteriální vlastnosti;
  • odolnost proti nadměrnému maštění vlasů;
  • vlastnosti vhodné atopiky a alergiky (přírodní barvy na vlasy nezpůsobují alergické reakce ani kožní problémy);
  • tvorba ochranné vrstvy proti slunečním paprskům, větru, soli, chloru a nečistotám.

Zvládne to každý

Popularita přírodních barev na vlasy v poslední době narůstá vedle výše uvedených příznivých dopadů na životní prostředí, lidské zdraví i samotné vlasy i díky snadné aplikaci. Nabarvit si pomocí nich kštici totiž zvládne i jen alespoň trochu manuálně zručný člověk. Součástí mnohdy recyklovatelného balení je totiž zpravidla vedle jednorázových rukavic a koupací čepice také podrobný návod k použití se všemi potřebnými informacemi. Zajímavý článek o přírodních barvách na vlasy najdete i v magazínu Bebo.cz.

Publikováno: 16. 12. 2020

Kategorie: Móda&styl

Autor: Romana Dohnalová