Golf je skvělý sport i pro děti – víme, kde jim koupíte nejen golfové hole

Hraní golfu máme všichni spojeno se sportem, někdy dokonce spíše se společenskou událostí, pro manažery firem. Tak to ale už dávno není. Je totiž ideálním sportem pro širokou populaci a rovněž pro děti. Golf jako dětský sport není rozhodně dražší než jiné. Lyžování, hokej a mnoho dalších sportů je finančně mnohem náročnějších. A na to se jako rodičové musíme koukat, protože řada dětí ve sportu „nepřekročí vlastní stín“ právě kvůli nemožnosti rodičů pořídit jim vhodnou výbavu. Ať je to jakkoliv, i dobrá výbava nakonec zlepšuje výkon a skokově posune dítě dál. I když samozřejmě pak už záleží především na jeho píli a talentu. Pravdou ale zůstává, že kvalitní golfové hole nejsou dražší než špičkové lyže, a i na golfové hřiště to máme obvykle mnohem blíž než na sjezdovku.

Kdy začít s dítětem s golfem?

I s golfem se dá začínat již v předškolním věku. Obvykle v pěti až šesti letech, ve výjimečných případech již ve čtyřech. Není ale velkým problém začít později. Ideální je, když máte poblíž golfové hřiště. Tedy do vzdálenosti třeba 40 km. To dnes není „žádná“ vzdálenost a bez problémů ji lze, pokud jde o vožení dítěte na tréning, autem zdolávat. Ještě lepší je, když se golfu věnujete vy, nebo to máte v plánu. Jiným řešením je dát dítě na základní školu, jež se věnuje golfu. Ano, i takové dnes již existují.

Jakou výbavu na golf dítě potřebuje?

Obvykle nijak velkou. Kromě sportovního oblečení, vhodného pro dané roční období a počasí, jsou to především golfové boty. Nevýhodou je, že dětem neustále roste noha, a tak je nebude mít do „sedření“, ale pouze dokud z nich nevyroste. Děvčatům roste noha do 14 let, klukům do 16. Dítě na golfovém kurzu obvykle nic jiného nepotřebuje. Hole i golfové míčky mu propůjčí klub či kroužek. TIP: Jakmile začne dítě potřebovat vlastní golfovou výbavu nebo si ji chcete koupit vy, výborným místem je e-shop Digitalgolf.cz.

A proč dítě k tomuto sportu motivovat?

Pouze pokud dítě vidí hrát golf nás samotné, si tento sport vybere. Jinak s ním pravděpodobně nepřijde příliš do styku. Proto jej k tomu musíte cíleně namotivovat a nechat si jej golf osahat, třeba na zkušebním tréninku. Golf je ideální pro děti, které se do sportu a pohybu příliš nehrnou. Ne každé dítě přinutíte běhat kolečka na hřišti jako u tréninku pro běžecké lyžování, a ne každé je tak průbojné, jak je to nutné u hokeje. U golfu si dítě užije zdravou chůzi, naučí se rozhodovat samo za sebe, a hlavně jej dostanete na čerstvý vzduch.

Publikováno: 21. 03. 2020 / Aktualizováno: 29. 05. 2023

Kategorie: Lifestyle

Autor: Romana Dohnalová